Petrol
92.79
0.49%
Euro
18.2669
0.12%
Dolar
17.9558
0.23%
Altın
1.016
-0.50%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
425.200
-1.26%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Anadolu Filarmoni Orkestrası'ndan çobana özel konser

  Anadolu Filarmoni Orkestrası'ndan çobana özel konser

  Anadolu Filarmoni Orkestrası, Salihli'nin köylerinde konserler verdi..
  • 15.03.2012 - 11:19

  Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle güzel sanatları Anadolu'nun köylerine ulaştırmak amacıyla kurulan Anadolu Filarmoni Orkestrası, Manisa'nın Salihli İlçesi'ne bağlı köylerde öğrencilere ve vatandaşlara özel konserler verdi, enstrümanları tanıttı. Salihli Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Opel Türkiye'nin desteğiyle düzenlenen konserler büyük ilgi gördü.

  Anadolu Filarmoni Orkestrası ndan çobana özel konser #1

  ANADOLU  FİLARMONİ ORKESTRASI'NIN KONSERİ

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  ÇOBANA ÖZEL KONSER

  Etkinliğin ilk günü Salihli Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gündüz öğrencilere, gece de konuklara Türk halk müziği, Türk sanat müziği, tasavvuf musikisi, klasik Batı müziği, opera ve operetlerden oluşturulan çok zengin bir repertuvar sunuldu. Orkestra sanatçıları, geleneksel kültürdeki önemini ve değerini vurgulamak amacıyla etkinliğin ikinci günü Çamurhamamı Köyü'nde "çoban ateşi" önünde, çoban Sabri Öztürk'e de (45) özel konser verdi.

  GURURLANDIM

  Yöresel müziklere oynayarak eşlik eden Sabri Öztürk, çocukluğundan bu yana çobanlık yaptığını ve konser sayesinde unutamayacağı bir gün geçirdiğini belirterek, "Böyle bir orkestranın bana özel bir konser vermesinden dolayı gururlandım. Benim için sürpriz oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi. Sanatçılar, Sabri Öztürk'e kaval hediye etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir