Petrol
84.87
2.43%
Euro
17.7052
-0.16%
Dolar
18.4455
-0.16%
Altın
965.05
0.21%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
354.898
-0.53%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C
  Ankara Alışveriş Festivali'nde top modelli açılış - Video

  Ankara Alışveriş Festivali'nde top modelli açılış - Video

  Tüm zamanların en iyi yüzü seçilen Hollandalı Kroes, platforma kurulan gonga vurarak festivali başlattı.
  • 09.06.2012 - 04:39

  Ankara Alışveriş Festivali nde top modelli açılış - Video #1

  Ankara Alışveriş Festivali (Ankara Shopping Fest), Hollandalı top model Doutzen Kroes 'un Antares Alışveriş Merkezi'nde vurduğu gonk ile başladı.

  Festival öncesinde Antares Alışveriş ve Yaşam Yıldızı'nda Murat Boz konser verdi. Festivalin açılışına TBMM Başkanı Cemil Çiçek , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek , Vali Alaaddin Yüksel , Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir , Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ile bazı milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.

  FOTO-GALERİ İÇİN TIKLAYIN

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  ÇİÇEK: HAYIRLI UĞURLU OLSUN

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, sunuculuğunu Vatan Şaşmaz'ın yaptığı festivalin açılışı öncesinde, festivalin ''hayırlı uğurlu olmasını'' dileyerek, ''Ankara siyasetin merkezi olduğu kadar bundan sonra da ticaretin ve üretimin merkezi olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

  GÖKÇEK: HER ŞEY ANKARA İÇİN

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de festival sayesinde 5 yıl sonra Ankara'ya 5 milyon turist beklediklerini, bu şekilde esnafın da ayağa kalkacağını söyledi. Festival kapsamında 6 bin 435 etkinlik düzenleneceğini ifade eden Gökçek, böyle bir organizasyonun Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi için müracaat ettiklerini kaydetti.

  ''Her şey Ankara için'' diyen Gökçek, bu tür organizasyonların en iyisini Ankara'nın yapacağını, alışverişin başkentinin de Ankara olduğunu söyledi.

  AKBACAKOĞLU: GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

  Ankara Alışveriş Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akbacakoğlu ise 1 yıldır bu festival için çalıştıklarını anlattı. Etkinliklerin 1 Temmuz'a kadar süreceğini belirten Akbacakoğlu, ''Festival gümbür gümbür geliyor. Ankara'nın 45 noktasında etkinlikler olacak. bu organizasyonumuz da Guinness rekorlar kitabına girecek'' dedi.

  Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci de marka kenti Ankara için bugünün bir milat olduğunu kaydetti. Ankara'yı alışveriş, sağlık, inanç ve kültür turizminin merkezi yapmak istediklerini anlatan Bezci, bundan sonra da EXPO'ya, olimpiyatlara ve büyük organizasyonlara talip olduklarını belirtti.

  TÜM ZAMANLARIN EN İYİ YÜZÜ AÇILIŞI YAPTI

  Konuşmaların ardından tüm zamanların en iyi yüzü seçilen Hollandalı top model Doutzen Kroes, platforma kurulan gonga vurarak Ankara Alışveriş Festivali'ni başlattı.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ankara Ticaret Odası'nın ortaklaşa düzenlediği festivalde 24 gün boyunca perakendeciler yüksek indirim oranlarıyla kampanyalar düzenleyecek.

  Ankara'daki alışveriş merkezleri ve cadde mağazaları da festival boyunca çeşitli kampanyalarla festivale katkıda bulunacak.


  Görüş Bildir