Dolar
7.2024
-1.8439%
Euro
8.452
-1.9%
Altın
1921.31
-5.2407%
Borsa
1110.05
3.2105%
G. Altın
445.876
-6.808%
Bitcoin
82160.11
-5.6712%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Ankara Eymir'de alkol satışı durduruldu

  Ankara Eymir'de alkol satışı durduruldu

  Eymir Gölü'nde bulunan restaurant ve büfelerde içki satışları durduruldu. ODTÜ, "TAPDK ruhsatları iptal etti" dedi.
  • 21.01.2013 - 11:22
  Ankara Eymir'de alkol satışı durduruldu

  Ankara Eymir de alkol satışı durduruldu #1

  Arazisi ODTÜ'ye ait olan ve ODTÜ'lülerden başka kimsenin giremediği Ankara'nın en güzel yerlerinden biri olan Eymir Gölü’ndeki işletmelerde alkol satışı durdu. Geçtiğimiz ay Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto eden ODTÜ'lü öğrencilerin en büyük eğlencelerinden biri göl kenarına gelip stres atmak, içki içmekti, ancak TAPDK buradaki restoranlarda içki satışını durdurdu.

  ODTÜ'DEN AÇIKLAMA

  İçki satışının durmasıyla ilgili, ODTÜ’nün özel bir karar almadığını kaydeden ODTÜ yetkilileri, uygulamanın Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (TAPDK), işletmelerin içki ruhsatını iptal etmesinden kaynaklandığını ifade etti.

  Ankara Eymir de alkol satışı durduruldu #2

  ARTIK MÜŞTERİ GELMİYOR

  Eymir Gölü’nde hizmet veren restaurant ve büfe işletmecileri, bir haftaya yakındır içki satışını durdurduklarını ifade etti. İşletmeler yasağın kendilerini olumsuz etkilediğini belirterek, “Bizim müşterilerimiz buraya stres atmak, bir şeyler yemek ve içmek için geliyor. Ancak son yasakla birlikte artık gelen geri dönüyor. Müşteri de olmadığı için iki çalışanımızı işten çıkartmak zorunda kaldık. Şu an önümüzü göremiyoruz. Eğer kısa zaman içerisinde net bir bilgi alırsak, ona göre karar vereceğiz.”

  ODTÜ'LÜDEN BAŞKASI GİREMEZ

  Ankara'nın en güzel yerlerinden biri olan Eymir Gölü, ODTÜ'lülerin işgal ettiği bir alan.. ODTÜ'de okuyan ve ODTÜ'den mezun olan öğrencilerin kimlikleriyle güvenlik kontrolünden geçerek girebildikleri ve durumu irdelemesinler diye gazetecilerin sarı basın kartlarını göstererek girebildikleri bir yer olarak bilinen Eymir Gölü, 1956 yılında kurulan ODTÜ'ye tahsis edildi. Eymir Gölü'nün yönetim ve güvenliği ile göle giriş-çıkışların denetimi ODTÜ Rektörlüğü İç Hizmetler Müdürlüğü Eymir Amirliği'nce sağlanıyor.

  Ankara Eymir de alkol satışı durduruldu #3

  Görüş Bildir