Petrol
111.16
-0.79%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
485.043
1.80%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C

  Ankara saldırısında yaralanan kızını yüzüğünden tanıdı

  Ankara'daki patlamada ağır yaralanan Kübra Pekgenç'in babası, kızını parmağındaki yüzüğünden tanıyabildi.
  • 15.03.2016 - 12:13
  Ankara saldırısında yaralanan kızını yüzüğünden tanıdı

  Ankara saldırısında yaralanan kızını yüzüğünden tanıdı #1

  Ankara'da yaşayan Kübra Pekgenç (30), her gün otobüsle Ankara'nın en işlek noktalarından biri olan Kızılay’dan geçiyordu. Genç kadının bindiği otobüs 13 Mart Pazar akşamı saat 18.45 sıralarında yine Kızılay'dan geçiyordu. Bu sırada büyük bir patlama ile ortalık cehennem yerine döndü. Ağır yaralanan Kübra Pekgenç olay yerindeki yaralılara ilk müdahaleyi yapan sağlık ekipleri tarafından Ankara Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

  KİMLİĞİ YANINDA DEĞİLDİ

  Konkunç saldırıda hayatını kaybedenlerin ve yaralananların kimlikleri tespit edilip listeleniyordu, ancak Kübra'nın nüfus cüzdanı o gün yanında değildi. Kübra Pekgenç'in babası Hasan Pekgenç patlama haberini duyunca içini büyük bir korku kapladı. Çünkü kızı her akşam o saatlerde Kızılay yakınlarında oluyordu. Hemen cep telefonundan kızına ulaşmaya çalıştı ancak başaramadı. Bunun üzerine korkusu daha da büyüdü. Eski bir otobüs şoförü olan emekli baba, Ankara'daki hastaneleri tek tek gezerek kızını aramaya başladı.

  AYNI HASTANEYE 3 DEFA GİTTİ

  14 ayrı hastane dolaşan ve Ankara Numune Hastanesi'ne tam 3 kere giden Hasan Pekgenç kızını bulamadı. Pekgenç, gittiği her hastanede görevlilere durumu anlatarak yardım istiyordu. Sonunda Numune Hastanesi'ndeki bir görevli tedavi altındaki kimliği tespit edilemeyen genç kadının Kübra Pekgenç olabileceğini düşünerek Hasan Pekgenç'e telefonla haber verdi. Hemen hastaneye koşan babaya görevli önce genç kızın paltosunu gösterdi. Palto kızının giydiğine benziyordu.

  BEYAZ ÇARŞAFLA ÖRTÜLMÜŞTÜ

  Bunun üzerine görevli, Hasan Pekgenç'i üzeri beyaz çarşafla örtülü yaralının yanına götürdü. Yaralı kadının durumu ağırdı ve yüzünden yaralandığı için tanınmaz haldeydi. Ancak Hasan Pekgenç, kızını saatinden ve yüzüğünden tanımıştı. Beyin ameliyatı geçiren Kübra Pekgenç'in uyutulduğu öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir