Euro
10.395
-0.32%
Dolar
8.8559
-0.13%
Altın
498.57
-0.1%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
386.620
1.52%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Ankara'da bir polis bir MİT'çiyi öldürdü

  Polis memuru Nafi İ., eşi Nurgül İ.'yi taciz ettiği iddiasıyla MİT mensubu İsmet Cesur'u sokak ortasında vurdu.
  • 25.11.2013 - 09:01
  Ankara'da bir polis bir MİT'çiyi öldürdü

  Ankara da bir polis bir MİT çiyi öldürdü #1

  Ankara Yenimahalle'de polis memuru Nafi İ., (40), eşi Nurgül İ.'yi taciz ettiği iddiasıyla MİT mensubu İsmet Cesur'u (44) silahla ateş ederek öldürdü. Geçtiğimiz yıl ekim ayında yaşanan olayda, polis memuru Nafi İ., "Eşimi taciz ediyordu. Tesadüfen karşılaştık. Eşime küfür edince öldürdüm" diye kendini savundu.

  Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz ay Nafi İ.'yi, İsmet Cesur'u "tasarlayarak kasten öldürmek" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı.

  Kararda, olay yerindeki MOBESE kayıtları en önemli delil oldu.

  Ankara da bir polis bir MİT çiyi öldürdü #2

  KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İFADESİ İLE ÇELİŞİYOR

  Habertürk, cinayet anının MOBESE kayıtlarına ulaştı. Olay anını saniye saniye görüntüleyen MOBESE kayıtlarına göre olay, İspir'in, "tesadüfen karşılaştık, küfretti" şeklindeki ifadesinden farklı gelişiyor. Bu durum, Mahkeme Başkanı Bahattin Özbaş'la üye hakimlerin oy birliğiyle verdiği kararın gerekçesine de yansıdı. Gerekçeli kararda özetle şu değerlendirmelere yer verildi:

  "Maktulün (İsmet Cesur) sanık Nafi İ.'nin geldiğini görür görmez sakin bir şekilde onun aracının sağ tarafına binmek üzere yönelmesi, Nafi İ.'nin eşinin değil, kendisinin beklendiğini ortaya koymaktadır. Çünkü maktulde hiçbir şaşkınlık emaresi görülmemekte ve beklediği kişinin gelmesi üzerine ona doğru hareket etmektedir.

  Nafi İ.'nin maktulle olay yerinde tesadüfen karşılaştıkları iddiası da çürümektedir. Yani maktulü olay yerine çağıran veya sonucu değiştirecek olmamakla birlikte çağırtan bizzat Nafi'nin kendisidir.

  Ankara da bir polis bir MİT çiyi öldürdü #3

  CİNAYETİ SOĞUKKANLILIKLA İŞLEMİŞ

  Kayıtlar incelendiğinde maktulün gayet sakin ve samimi bir şeklide, hiç konuşmadan aracın sağ tarafına doğru gittiği gözlenmektedir.

  Sanık Nafi ise aracından sol adımını yere atıp araçtan daha tam inmeden silahını ateşlemekte ve maktulü vurmaktadır.

  Bilirkişi, kaydı büyülterek ve yavaşlatarak yaptığı incelemede de maktulün ağız bölgesinde hiçbir hareket olmadığını, bu nedenle sanığa küfretmesinin söz konusu olamayacağını, maktulün ağız bölgesindeki ilk hareketin vurulup yere düştükten sonra olduğunu tespit etmiştir. Yani Nafi'nin, maktulün kendisine küfrettiği ve üzerine geldiği yönündeki savunmasının doğru olmadığı tartışmasız bir şekilde anlaşılmaktadır.'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir