Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
491.419
2.32%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C

  Ankara'da caddede göçük

  Ankara'da temel atma çalışmasının yapıldığı bir inşaat, bitişiğindeki caddede çöküntülere sebep oldu.
  • 19.01.2015 - 08:22
  Ankara'da caddede göçük

  ankara

  Mamak ilçesinde, Duralialiç Mahallesi 937 Cadde bitişiğinde bulunan bir inşaatın temel çalışması caddenin çökmesine sebep oldu. Yakın noktadan geçen su borularının zaman zaman patlamasından dolayı çökme hızının arttığı, apartmanların bodrum katlarına su sızdığı ifade edildi.

  "ÇOCUKLARIMIZLA SABAHLADIK"

  Bu duruma isyan eden bir vatandaş, "Çökme korkusu yüzünden sabahladık. 2 gün önce burada müteahhit geldi kazı çalışmasına başladı. İlk önce bu bariyerler tamamıyla kendi sınırındaydı. Bizim normalde 937 Cadde diye geçiyor, inşallah Google’dan bunu sileceğiz haritan bu giderse. Biz Mamak Belediyesi’ne, Büyükşehir Belediyesi’ne ve zabıta amirliğine gereğini söyledik. Dün akşam alarm durumundaydık bütün halk olarak. Çocuklarımızla sabahladık. Mamak belediyesinden bir ekip geldi,’ ya bize burada oturun deyin ya da çıkın’ diyen bir yazı ver dedik. Bu yazıyı veremediler. Kendi aralarında bir şeyler konuştular sonra gittiler. Bize hiçbir şey demediler. Evinize ne girebilirsiniz ne de çıkabilirsiniz’ demediler. Şu an doğalgazımız hat safhada, acil bir şekilde bakım gerekiyor. Su zaten her saat başı patlıyor. ASKİ’den ekibi çağırıyoruz onlar geliyor. Burada ne bir belediyeden görevli ne kanalizasyondan görevli yok. Kanalizasyondan fareler geçiyor. Aşırı derecede fareler geçiyor buradan. Suyumuz kesik, evde de oturamıyoruz. Korku içerisindeyiz. Bu gece de sabahlayacağız inşallah. Artık Kızılay’a müracaat edeceğiz, çadır ve kumanya getirsin" şeklinde tepki gösterdi.

  Ankara da caddede göçük #2

  "TEMİZ SU VE KİRLİ SU AYNI YERDE BİRLEŞİYOR VE BİZ İÇİYORUZ"

  Temiz sularına rögar sularının karıştığını iddia eden cadde sakini Ömer Kızılırmak, "Burada temiz suyu bağlantı yaptılar bugün geçici bir bağlantı yaptılar. Yalnız hemen altından da rögar suyu geçiyor. O suyla temiz su aynı yerde birleşiyor. Rögar suyunun gidecek yeri yok. Temiz su borusu da çukurun içinde, onun içinde. Temiz su ve kirli su aynı yerde birleşiyor ve biz içiyoruz. Birbirine de karışıyor olabilir" ifadelerini kullandı.

  Ankara da caddede göçük #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir