Petrol
84.82
-0.06%
Euro
17.7311
0.23%
Dolar
18.5159
0.37%
Altın
963.18
-0.28%
Borsa
3261
-0.14%
Bitcoin
349.209
-6.83%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C
  Ankara'da metro inşaatında göçük

  Ankara'da metro inşaatında göçük

  Metro inşaatında meydana gelen göçükte 1 işçi kayboldu.
  • 22.06.2012 - 08:16

  Ankara da metro inşaatında göçük #1

  Ankara'da İnönü Bulvarı Hava Kuvvetleri Komutanlığı önünde süren metro çalışmaları sırasında göçük meydana geldi. Kaldırımda yürüyen bir vatandaş göçük altında kaldı.

  Kaldırımda yürürken göçük altına kalan vatandaşın TBMM'de iki gün önce işe başladığı ve bu sabahta işe gitmek üzere kaldırımda yürüdüğü belirlendi. Göçük altında kalan kişinin isminin Kadir Sevim olduğunu yeğeni Halil İbrahim Kuş açıkladı. Sabahın erken saatlerinde meydana gelen göçükte Kadir Sevim'i arama çalışmaları hala devam ediyor.

  SON DAKİKA: Sabah saatlerinde meydana gelen göçükte toprak altında kalan kişinin cesedine ulaşıldığı bildirildi.

  Göçük nedeniyle Eskişehir yolu çökme ihtimaline karşı trafiğe kapatıldı. Ankaralılar akşam iş çıkışı yaşanacak trafik yoğunluğuna karşı uyarıldı.

  YERDE 1 METRELİK ÇUKUR OLUŞTU

  Çayyolu Metrosu inşaatında yaşanan göçük sonrası yerde yaklaşık bir metrelik çukur oluştu. Göçük sırasında kaldırımda yürüyen bir vatandaş çukura düşerek gözden kayboldu.

  AKUT, Sivil Savunma ve İtfaiye ekipleri, göçük altında kaldığı iddia edilen vatandaşı arama çalışmalarını sürdürürken aynı bölgede yaşanan yarım metrelik bir başka çukur, panik yaşanmasına neden oldu.

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

  OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  GECE GÖRÜŞ KAMERASI VE EĞİTİMLİ KÖPEKLERLE ARAMA

  Göçük bölgesinde eğitimli köpekler eşliğinde arama yapıldı. Kuyuya giren köpekler vatandaşı bulamadı. Bunun ardından, sivil savunma ekibinden bir kişi, halat yardımıyla gece görüş kamerası eşliğinde kuyuya indi.

  TRAFİK FELÇ OLDU

  Ankara Metrosu'nda meydana gelen göçüğün ardından Eskişehir yolu çökme ihtimaline karşı trafiğe kapatıldı. Kızılay yönüne ilerleyemeyen araçların oluşturduğu kuyruk ODTÜ Kavşağı'na kadar uzadı. Göçüğün, metro çalışmaları nedeniyle 25 Haziran'da trafiğe kapatılacak bölgede yaşanması, Ankaralılar'a üç gün sonra yaşayacakları trafik sorununun provasını yaptırdı.

  ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI VE YOĞUN TRAFİK - VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  AKŞAM TRAFİĞİNE KARŞI UYARI

  Bu arada, Ankara'nın önemli güzergahlarından biri olan olay yerini kullanacak Ankaralılar akşam trafiğine karşı uyarıldı. Yetkililer, çökme nedeniyle kapatılan yolu kullanacak vatandaşların alternatif güzergahları tercih etmesi istendi.

  BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

  Ankara Metrosu'nun yapım çalışmalarını iki yıl önce Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden devralan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Başkent'teki metro inşaatında yaşanan göçüğün ardından bir açıklama yaptı.

  Bakanlığın açıklaması şöyle:

  "Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından devir alınan Kızılay- Çayyolu Metro inşaatında, çalışmanın henüz başlamadığı sabah saat 06.50'de Hava Kuvvetleri Komutanlığı önünde yaklaşık 2 metre genişliğinde bir çöküntü meydana gelmiştir.

  Bakanlık ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü yetkilileri olay yerine süratle intikal etmiş, çöküntünün meydana geldiği olay yerine sivil savunma, arama kurtarma ve itfaiye ekipleri yönlendirilmiştir.

  Ekipler tarafından çöküntü alanına müdahale edilmiş olup göçüğün büyümemesi için gerekli önlemler alınmıştır.

  Olay yeri can ve mal emniyeti için yolcu ve araç trafiğine kapatılmıştır.

  Söz konusu çöküntünün gerçekleşme nedenine ilişkin teknik inceleme başlatılmıştır.

  Göçük altında bir vatandaşımızın bulunduğuna dair iddialar nedeniyle çöküntü alanında K-9 köpekleri ile hassasiyetle arama çalışmaları sürdürülmektedir."


  Görüş Bildir