Dolar
6.8013
-0.1937%
Euro
7.4081
-0.2934%
Altın
1728.99
-0.328%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
378.124
-0.5363%
Bitcoin
59771.58
-5.0904%
13ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 13 C

  Ankara'daki katliamda DNA ve yüz taraması

  Ankara'daki katliama ilişkin soruşturmada, IŞİD'e katıldığından şüphelenilen bazı kişilerin yakınlarından DNA örnekleri alındı.
  • AA
  • 12.10.2015 - 23:23

  Ankara'daki katliamda DNA ve yüz taraması

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, saldırının faillerinin, azmettiricilerinin ve saldırıda hayatını kaybedenlerin  belirlenmesine yönelik işlemler sürdürülüyor.

  Saldırıda ölen 97 kişiden 5'inin kimliği henüz belirlenemedi. Bu  kişilere yönelik DNA ve biyokimya işlemleri devam ediyor. Adli Tıp Kurumunda, kime ait olduğu belirlenemeyen cenazeler dışında, 7 vücut parçası bulunuyor. Bu vücut parçalarının kaç kişiye ait olduğunun belirlenmesine çalışılıyor.

  Bu arada, kendilerinden haber alınamayan 7 kişinin ailesinin de emniyete başvurduğu belirtildi. Saldırıda ölenlerden birinin üzerinde 2 cüzdanın yanı sıra başkasına  ait bir adet kimlik bulunduğu öğrenildi. Bazı maktullerin ölü muayene işlemlerinin, saldırının ardından Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde yapıldığı kaydedildi.

  DNA ÖRNEKLERİYLE ARAMA

  Başsavcılığın talimatıyla, saldırıların faillerinin belirlenmesine yönelik, IŞİD'e katıldığından şüphelenilen bazı kişilerin yakınlarından DNA örnekleri alındı. Ancak savcılık kaynakları, kaç aileden örnek alındığı ve bu kişilerin  nerelerde olduklarına ilişkin bilgi vermedi.

  PLASTİK YÜZLERİ ÇIKARILACAK

  Saldırıya ilişkin delil toplayan Olay Yeri İnceleme ekiplerinin, Suruç'taki saldırının ardından da görev yaptığı belirtildi.

  Maktul ya da faillerin yüzlerinin ortaya çıkarılması için gerektiğinde yararlanılmak üzere plastik yüz uzmanı görevlinin hazır tutulduğu kaydedildi.

  MAĞDUR İFADELERİ ALINIYOR

  Savcılığın talimatıyla polis, saldırının hemen ardından olayda  yaralananların ifadelerini almaya başladı. Ankara dışına giden mağdurların  ifadelerinin alınması için de talimat yazıldı.

  TWEET PAYLAŞIMLARINA TAKİP

  Saldırı öncesindeki bazı Twitter paylaşımlarına ilişkin ABD'den IP  numaraları talep edildiği öğrenildi.

  Görüş Bildir