Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
391.618
-8.15%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Ankara'daki yıkıma bakan engeli

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Dikmen'de gerçekleştirilmek istediği gecekondu yıkımı bakanın talimatıyla durduruldu.
  • 13.01.2012 - 18:13
  Ankara'daki yıkıma bakan engeli

  Ankara daki yıkıma bakan engeli #1

  Dikmen Vadisi'ndeki gecekonduların yıkımına karşı çıkan bölge sakinleri, belediye ekiplerinin vadiye girişini engellemek için bariyerler kurdu.

  CHP'Lİ VEKİL BAKAN ŞAHİN'İ ARADI

  Taş ve sopalarla bekleyen gecekondu sakinleri, ekipler gidinceye kadar mücadele edeceklerini belirttiler.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise belediye yönetiminin yıkımların gerçekleştirilmesi talimatı üzerine yıkım araçlarını vadiye soktular.

  Bu sırada, bölgede bulunan çevik kuvvet ekipleri, vatandaşlara yıkıma karşı direnmemeleri, aksi halde müdahalede bulunacakları yönünde anons yaptı. Vatandaşlar ise taş ve sopalarla müdahaleye karşı duracaklarını ifade ettiler.

  Polisin müdahaleye hazırlandığı sırada, gecekondu sakinlerine destek vermek üzere Dikmen Vadisi'nde bulunan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile telefonla görüşüldüğünü ve Şahin'in yıkımın durdurulması talimatı verdiğini söyledi. Bunun üzerine, polis ve belediye ekipleri bölgeden uzaklaştı.

  Öte yandan, Gök, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kış ve soğuğa rağmen bölgede ikamet eden vatandaşların barındığı evlerin yıkılmak istenmesini eleştirdi.

  Bu arada, Gök, olaylar sırasında vatandaşla konuşurken, çevik kuvvete ait basınçlı su sıkma aracından Gök'ün ve vatandaşların üzerine su sıkıldı. Bunun üzerine vatandaşlar polise yumurta ve taş attılar.

  Olay, emniyet yetkililerinin, araçtan yanlışlıkla su sıkıldığını ve görevli polis memuru hakkında gereken işlemin yapılacağını söylemeleri üzerine sona erdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir