Euro
9.999
0.15%
Dolar
8.307
0.02%
Altın
476.36
-0.03%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
430.994
-2.49%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C

  Ankaralı'dan MOBESE evimizi mi izliyor sorusu

  Ankara Emniyeti, MOBESE kameralarının özel hayat ihlaline yol açabileceği eleştirilerini yanıtladı.
  • 16.04.2013 - 05:06
  Ankaralı'dan MOBESE evimizi mi izliyor sorusu

  Ankaralı dan MOBESE evimizi mi izliyor sorusu #1

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdür Yardımcısı Ebubekir Aksak, kentin farklı noktalarından görüntü alınmasını sağlayan Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi'nin 2010'da devreye girdiğini, bu sisteme entegre edilmiş 825 noktada 652 kamera bulunduğunu söyledi.

  "KAMERALAR AMAÇ DIŞI KULLANILAMAZ"

  Aksak, Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi'nin, genel güvenlik, suç ve suçlularla daha etkin mücadele, trafiğin düzenlenmesi amacıyla kullanıldığına işaret etti.
  Kameraların amaç dışı kullanılmasının önlenmesi için tedbir alındığını, özellikle özel hayata hassasiyetin ön planda tutulduğunu vurgulayan Aksak, "Sistemimizin en en önemli özelliği, ilke olarak takip ettiğimiz özelliği, özel hayata gösterilen hassasiyettir" diye konuştu.

  İKAMETLERE OTOMATİK PERDELEME SİSTEMİ

  Kameralar kurulurken, bölgedeki konutların tanımlandığını anlatan Aksak, şunları kaydetti: "Kameralarımız, kurulduğu ilk andan itibaren görüş açılarına vatandaşlarımızın ikametleri geldiğinde otomatik perdeleme sistemine girmektedir. Bunu operatörlerimiz herhangi bir şekilde kaldıramamaktadır. Bu konuda vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Biz sosyal hayatın yaşandığı, suç ve suçlunun kol gezdiği alanları kontrol ediyoruz. Vatandaşlarımızın ikametlerinin takibi, özellikle perdelenmek suretiyle önlenmektedir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir