Euro
10.3237
0.05%
Dolar
8.8097
-0.09%
Altın
496.33
0.03%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
380.466
-1.61%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Annesini öldüren genç yüzerek kaçmaya çalıştı

  Antalya'da annesini öldüren Batuhan G., cinayetten sonra çırılçıplak koşarak denize girip kıyıdan 200 metre kadar açıkta yüzerken yakalandı.
  • 05.04.2016 - 11:47
  Annesini öldüren genç yüzerek kaçmaya çalıştı

  Konyaaltı’ndaki aile faciası, geçen 12 Aralık günü Arapsuyu Mahallesi’nde meydana geldi. Psikolojik sorunları olan 27 yaşındaki Batuhan G., annesi 55 yaşındaki Zayide G. ile tartışmaya başladı. Batuhan G. evi terk edip yaşamına son vermek istediğini söyleyince annesi, kız kardeşinin doktor eşi Oğuz A.’yı arayarak durumu bildirdi. Telefonla görüştüğü eniştesine oğlunun durumunun iyi olmadığını anlatan Zayide G., "Kız kardeşimle çabuk gelin" diye ricada bulundu. Bunun üzerine Oğuz A., eşi Emel A.ile birlikte baldızının oturduğu apartmana geldi. Kapı önünde anneyle oğlunun tartışmasını duyan çift zili çaldı ancak açan olmadı. Bir süre sonra seslerin kesilmesi üzerine çift polisi arayıp durumu bildirdi. Kapının açılması için de çilingir çağıran çift apartmanın giriş kapısına inip beklemeye başladı.

  Annesini öldüren genç yüzerek kaçmaya çalıştı #1

  ÇIRILÇIPLAK DENİZE KOŞTU

  Bu sırada evden çıkan Batuhan G., kıyafetlerini çıkarıp çırılçıplak denize doğru koşmaya başladı. Çağrılan çilingir yardımıyla kapıyı açan çift, evin koridorunda Zayide G.’nin cansız bedeniyle karşılaştı. Annesini boğazını sıkarak öldüren Batuhan G.’nin cinayetten sonra Konyaaltı sahilinde denize girip açıldığı tespit edilince deniz polisinden yardım istendi. Kıyıdan 200 metre kadar açıkta yakalanan Batuhan G., daha sonra tutuklandı.

  Annesini öldüren genç yüzerek kaçmaya çalıştı #2

  'CEZAİ SORUMLULUĞU YOK' RAPORU

  Antalya Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına Batuhan G., Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildiği için katılmadı. İddianamede, cinayetten sonra denizde 200 metre kadar açılan Batuhan G.’nin, yüzerek Finlandiya’ya gidip Yavuz ağabeyini görmeyi amaçladığını söylediği belirtildi. Geçmişte Akdeniz ve Ege üniversitelerinde birçok kez psikolojik tedavi gördüğü tespit edilen Batuhan G.’nin tutuklandıktan sonra Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderildiği belirtilen iddianamede, şüpheli hakkında 9 Mart 2016 tarihinde ’cezai sorumluluğu olmadığına’ ilişkin rapor verildiği vurgulandı.

  Annesini öldüren genç yüzerek kaçmaya çalıştı #3Batuhan G'nin yakalanma anı

  BABASI ŞİKAYETÇİ OLMADI

  Duruşmada Batuhan G.’yi, Demre ilçe eski belediye başkanı babası Adnan G.’nin tuttuğu avukatı Mete Anahtarcıoğlu savundu. Avukat Anahtarcıoğlu, Adnan G.’nin, Batuhan G.’den şikayetçi olmadığını söyledi. Halen tedavisi süren sanığın bir sonraki duruşmada hazır bulundurulması için Antalya E Tipi Cezaevi Müdürlüğüne yazı yazılmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir