Euro
9.901
-0.22%
Dolar
8.3302
-0.21%
Altın
484.5
-0.46%
Borsa
1.401
0.07%
Bitcoin
323.010
-3.35%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Antalya'da bir evin çatısına gökten buz kütlesi düştü

  Antalya'nın Döşemaltı ilçesinde, güneşli havada bir evin çatısına düşen buz kütlesi çatıyı parçalarken, mahalleli korku dolu anlar yaşadı.
  • 12.05.2015 - 15:50
  Antalya'da bir evin çatısına gökten buz kütlesi düştü

  Antalya da bir evin çatısına gökten buz kütlesi düştü #1

  Sabah saatlerinde komşusu Fevzi Torun'un evine giden Hatice Demirci (60), komşusunun evde olmadığını görünce bahçelerinde bir süre oturup beklemeye başladı. Bir süre sirene benzeyen bir ses duyan Demirci, ne olduğunu anlamak için gökyüzüne bakınca beyaz bir cismin evin üzerine geldiğini gördü. Paniğe kapılan 60 yaşındaki kadın bahçeden uzaklaşmak istediği sırada gördüğü cisim komşuları Fevzi Torun'un evinin çatısına isabet etti.

  Kiremitten yapılan çatının parçalandığını ve parçaların etrafa saçıldığını gören Hatice Demirci, durumu oğlu Murat Demirci'ye haber verdi. Olay yerine gelen Murat Demirci, çatıya çıkınca çatının kiremitlerinin parçalandığını ve çatıya çıkan merdivenlerde buz kütlesi ile buz parçalarının olduğunu gördü. Yaşanan olayı cep telefonuna da kaydeden Murat Demirci, buzun nereden ve nasıl geldiği konusunda bir fikrinin olmadığını söyledi.

  Antalya da bir evin çatısına gökten buz kütlesi düştü #2

  "BUZUN NEREDEN GELDİĞİNİ ANLAYAMADIK"

  Yaşadığı korkuyu anlatan Hatice Demirci, "Sabah bahçede oturuyordum birden siren sesi gibi büyük bir gürültü duydum. Gökyüzüne baktığımda büyük beyaz bir şeyin bana doğru geldiğini gördüm. Eğilerek yere oturdum sonra o cisim birden evin çatısına düştü. Geldim çatıya baktım ki yerler ıslak ve kiremitler parçalanmış. Her tarafta buz kütlesi var. Hava güneşliydi. Buzun nereden geldiğini anlayamadık. Uçaktan düşmüş olabileceğini tahmin ediyorum" dedi.

  "METEOR YAĞMURU GİBİ GELMİŞ ÇATIYA DÜŞMÜŞ"

  Yaşanan olayın ardından durumu cep telefonu ile kaydeden Murat Demirci ise annesinin çağırmasıyla olayı öğrendiğini belirterek, "Annem çağırınca gelip gördüm. Her yerde buz parçaları vardı. Meteor yağmuru gibi gelmiş çatıya düşmüş" diye konuştu.

  Antalya da bir evin çatısına gökten buz kütlesi düştü #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir