Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.950
-0.91%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Antalya'da ölüm atlayışına bekçili önlem

  40 metrelik falezlerden ölüme atlayan gençlerin zarar görmesini önlemek amacıyla sahil ve kayalık bölgede bekçiler görevlendirildi.
  • DHA
  • 18.06.2020 - 08:55
  • Güncelleme : 18.06.2020 - 08:55
  Antalya'da ölüm atlayışına bekçili önlem

  Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahiline kıyısı bulunan varyant falezleri, hemen her gün tehlikeli görüntülere sahne oluyor.

  Kimi zaman intihar etmek ya da sorununa dikkat çekmek isteyenlerin geldiği falezler kimi zaman da sosyal medyada fenomen olmak isteyenlerin akınına uğruyor.

  ÇİVİLEME ATLAYIŞ

  40 metre yükseklikteki falezlere gelen ve çoğunluğunu 20'li yaşlardaki gençlerin oluşturduğu kalabalık, bu yükseklikten denize çivileme atlıyor. Falezlerin dip kısmının kayalık olması ve engebeli yapısı nedeniyle anlık bir hata ya da dalgınlıkla sonucu ölümle bitecek bu tehlikeli gösteri, vatandaşlar tarafından da cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.

  Antalya da ölüm atlayışına bekçili önlem #1

  ÖLÜM TEHLİKESİ BİLE GÖZLERİNİ KORKUTMUYOR

  Kısa sürede sosyal medyada büyük ilgi gören videoların her gün bir yenisini çekmek isteyen gençler ise bu ilgi çeken ölüm atlayışını gerçekleştirmek için falezlere tırmanıyor. Yüksekten atlayanlardan birkaçının ölüm tehlikesi geçirmesi dahi bu çılgınca deneyimin önüne geçemedi.

  EMNİYET EKİP GÖREVLENDİRDİ

  Deniz sezonunun artık tamamen başlamasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü, önlem geliştirdi. Sahildeki bekçi timlerine falezlerin olduğu noktada devriye görevi verilirken, kayalıklarda tehlikeli görünen durumlar için de polis ekiplerinin çağrılmasına karar verildi.

  Antalya da ölüm atlayışına bekçili önlem #2

  GÜN BOYU SAHİLDE NÖBET

  Bekçiler gün boyu sahildeki hem asayiş olaylarını önlemek hem de bu tehlikeli atlayışa 'dur' demek için durmaksızın görev yapmaya başladı. Sıcak havaya rağmen ağızlarından maskelerini çıkarmayan bekçiler, vatandaşları da sık sık fiziki mesafeye dikkat etmeleri hususunda uyarıda bulundu.

  GENÇLER UYARDI: ÇOK TEHLİKELİ

  Falezlerden atlayan gençlere ise uyarı yaşıtlarından geldi. Bu atlayışın sonunun ölüm olacağını bildiğini belirten Furkan Yüşe, “Kesinlikle atlamasınlar. Ölüm riski var. Gördüklerimi uyarıyorum. Oradan düşüp ölenlerin olduğunu gördüm. Kendi arkadaşlarım da atlıyor, birkaçıyla tartıştım atlamamaları için. Düşüp bayılanları da gördüm.” dedi.

  Mert Esen ise atlayanlara hayranlıkla baktığını, ancak korktuğu için kendisinin atlamadığını, ölüm riskinin olduğunu bildiğini söyledi.

  Ömer Yalçınkaya da kısa süre önce kuzeninin atladığını ve deniz dibindeki kayalıklara çarpma tehlikesi geçirdiğini söyledi. Gençleri bu konuda uyaran Yalçınkaya, bu işin şakasını olmayacağını ifade etti.

  Antalya da ölüm atlayışına bekçili önlem #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir