Euro
9.7717
0.34%
Dolar
8.1091
0.26%
Altın
464.14
0.78%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
451.290
0.23%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C

  Antalya'da Rus ve Türk çocukların yılbaşı eğlencesi

  Antalya Rus Kültür ve Sanat Derneğince düzenlenen gecede, Rus ve Türk çocuklar yılbaşı öncesi birlikte eğlendi.
  • AA
  • 29.12.2015 - 00:41
  Antalya'da Rus ve Türk çocukların yılbaşı eğlencesi

  Antalya da Rus ve Türk çocukların yılbaşı eğlencesi #1

  Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, Rus ve Türk çocukların fotoğraflarının yer aldığı fotoğraf sergisi ile Antalya Rus Kültür ve Sanat Derneği üyelerinin yaptığı ürünlerden oluşan kermes açıldı.

  Açılışların ardından Türk ve Rus çocuklar aileleriyle sirki ve illüzyonisti izledi, dans etti. Etkinliğin sonunda çocuklara hediyeler dağıtıldı.

  Gecenin ardından konuşan Antalya Rus Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Irina Balcı, yeni yılın kendilerine barış, mutluluk ve sevgi getireceğine inandığını söyledi.

  Yeni yılda Rus ve Türkler arasındaki arkadaşlığın daha samimi ve güçlü olacağını düşündüğünü ifade eden Balcı, geceye yaklaşık bin kişinin katıldığını dile getirdi. Rusların Antalya'da çok mutlu olduğuna dikkati çeken Balcı, "Burada günlerimiz çok güzel geçiyor. Bir problemimiz yok. Mutlu hayatımıza devam etmek istiyoruz. Çocuklarımız parkta Türk çocuklarla beraber oynuyor. Türklerle Ruslar arasında hiçbir problem yok" dedi.

  Geceye katılan 13 yaşındaki Polina Şappal ise 3 yıldır ailesiyle Kemer ilçesinde yaşadığını söyledi. Antalya'da birçok Türk arkadaşı bulunduğunu ifade eden Şappal, "Burası çok güzel. İki ülke arasındaki gerginlikten dolayı hiçbir olumsuzluk yaşamadım. Gerginliğin bitmesini istiyorum. Burada çok mutluyum" dedi.

  Evli ve bir çocuk annesi Taisia Çiçekci ise 18 yıldır Türkiye'de yaşadığını dile getirdi. Turizm sektöründe 2 yıl çalıştıktan sonra bir Türkle evlendiğini anlatan Çiçekci, "Burada sevdim, evlendim ve anne oldum. Hayatım çok güzel geçti. Son zamanlarda yaşananlar bizi çok üzüyor. İki ülke arasındaki gerginlik nedeniyle hiçbir olumsuz tepki almadım. Gerginlik, savaş istemiyoruz. Ölene kadar burada yaşamaya devam edeceğim" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir