Dolar
8.2947
0.4614%
Euro
9.7593
1.0572%
Altın
1878.43
0.0745%
Borsa
1126.99
-2.2244%
G. Altın
500.581
0.4154%
Bitcoin
110325.63
0.0768%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Antalya'da teröre karşı ortak miting

  Antalya'da AK Parti, CHP ve MHP il başkanlıklarının başvurusu üzerine Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenlendi.
  • DHA
  • 18.12.2016 - 15:49
  Antalya'da teröre karşı ortak miting

  Saat 12.00'deki miting öncesinde Cumhuriyet Meydanı etrafında yoğun güvenlik önlemi alındı. Meydana girişler Kalekapısı, Cumhuriyet Caddesi ve Valilik binası tarafında oluşturulan üç kapıdan yapıldı.

  TERÖRE KARŞI TEK SES, TEK YÜREK

  Antalya'da AK Parti, CHP ve MHP il başkanlıklarının başvurusu üzerine valilik önderliğinde tüm siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların katılımıyla, Cumhuriyet Meydanı'nda 'Antalya Teröre Karşı Tek Ses Tek Yürek' mitingi düzenlendi.

  Antalya da teröre karşı ortak miting #1

  SİYASİLER MİTİNGDE

  Mitinge Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Gökcen Özdoğan Enç, CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Belediye Bakanı Turgay Genç de katıldı. Mitingde Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy yan yana durdu.

  Antalya da teröre karşı ortak miting #2

  TÜRK BAYRAĞI DAĞITILDI

  Meydana giriş noktalarında vatandaşlara Türk bayrağı dağıtıldı. Polis kayıtlarına göre mitinge yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Meydanda vatandaşlar tarafından teröre tepki sloganları atıldı. 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' sloganının da atıldığı meydanda Vali Karaloğlu, milletvekilleri ve üç siyasi parti il başkanı, basın mensuplarına açıklamada bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından şehitler için dua okundu.

  Antalya da teröre karşı ortak miting #3

  HDP BİNASI ÖNÜNDE ÖNLEM

  Çok sayıda resmi ve sivil polisin görev yaptığı bina çevresinde de 2 TOMA yer aldı. Polis bariyere yakın bölgedeki seyyar satıcıların tezgah kurmasına izin vermedi. HDP il binasında ise 'Tüm darbelere karşı demokratik direniş' yazılı pankart bulunduğu görüldü.

  ŞEHİTLER İÇİN SELA OKUNDU

  Ayrıca öğle namazı öncesi camilerden 'Kayseri'de terör saldırısında şehit olan askerlerin ruhu şad olsun, milletimizin başı sağolsun. Şehitlerimizin ruhu için fatiha' anonsu yapılarak sela okundu. Selanın ardından caddede vatandaşların dua okuduğu gözlendi.

  Antalya da teröre karşı ortak miting #4

  Antalya da teröre karşı ortak miting #5


  Antalya da teröre karşı ortak miting #6

  Antalya da teröre karşı ortak miting #7


  Antalya da teröre karşı ortak miting #8


  Antalya da teröre karşı ortak miting #9

  Antalya da teröre karşı ortak miting #10

  Görüş Bildir