Dolar
7.861
-0.0622%
Euro
9.3078
0.086%
Altın
1916.69
0.5513%
Borsa
1210.41
0%
G. Altın
484.17
0.3995%
Bitcoin
94429.62
0.5629%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C

  Antalya'da yarasa dışkısı sorunu

  Antalya’da milyon dolarlık evlerin bulunduğu Konyaaltı’nda, apartman sakinleri yarasaların dışkılarından dert yandı.
  • İHA
  • 28.12.2016 - 17:00
  Antalya'da yarasa dışkısı sorunu

  Muratpaşa ilçesi Bahçelievler Mahallesi, Konyaaltı Caddesi üzerindeki binaların dış cephesi, pencere ve otomobillerin üzeri yaklaşık bir haftadır siyah lekelerle kaplanınca mahalle sakinleri ne olduğunu anlayamadı.

  Lekelerin ilk önce cadde üzerindeki dev palmiye ağaçlarından kaynaklandığını zanneden bina sakinleri, kısa süre sonra lekelerin nedeninin yarasa dışkısı olduğunu belirledi.

  Antalya da yarasa dışkısı sorunu #1

  "BİNALAR SİYAHA BÜRÜNDÜ"

  Palmiyelerdeki tohumları yiyen yarasalar ardından binaların dış cephelerini, işletmelerin tentelerini, otomobillerin üzerini dışkılarıyla kirletti.

  Mahallelinin durumu bildirmesi üzerine belediye ekipleri, cadde üzerindeki onlarca palmiye ağaçlarını tohumlarıyla birlikte budadı. Birkaç gündür yarasa sayısında azalma olduğunu dile getiren mahalleli, geriye ise simsiyah binaların kaldığını belirtti.

  Antalya da yarasa dışkısı sorunu #2

  "DIŞKILARI HER TARAFA BULAŞTI"

  Cadde üzerindeki esnaflardan Bahattin Tutak, Antalya’nın en gözde caddelerinden birinde apartmanların yarasaların istilasına uğradığını ifade etti.

  Havanın kararmasıyla birlikte yarasaların bölgede uçmaya başladığını belirten Tutak, "Dışkıları her tarafa bulaşmış durumda. Belediyeye başvuru sonucu, yarasaların kaldıkları ağaçların yaprakları kesildi. Yerler de pislik içinde. Biz ilk önce lekelerin ağaçlardan geldiğini zannettik. Ama ağaçlarda yarasaları görünce anladık. 2 haftadır apartman sakinleri şikayetçi" diye konuştu.

  Antalya da yarasa dışkısı sorunu #3

  "KAPI PENCERE AÇAMIYORUZ"

  Mahalle sakinlerinden Zeynep Tolunay, akşamları yarasa yoğunluğundan dolayı kapı, pencere açamadıklarını kaydetti.

  Yarasaların çok büyük olduğunu dile getiren Tolunay, "Falezlerdeki mağaralarda yaşıyorlar sanırım. Camlara çarpıyorlar, ağaçlardaki tohumları yiyip dışkılıyorlar. Yeni boyanan apartmanlar kötü görünüyor. Herkesin binası pislik içinde. Ağaçların budaması yapıldı. Yarasalar tehlikeli" ifadelerine yer verdi.

  Antalya da yarasa dışkısı sorunu #4

  "BİNALARIN TÜM BOYALARI GİTTİ"

  Konyaaltı’nın Antalya’nın en işlek ve en meşhur caddelerinden biri olduğunu belirten İnci Tepe, yarasalardan müzdarip olduklarını söyledi.

  Bir haftadır dışarıda oturamadıklarını aktaran İnci Günboy, "Müşterilerimiz de rahatsız oluyordu. Tohumları yiyip, yere pislik yapıyorlardı. Binaların çoğu yeni boyandı ama şuan hepsi kötü durumda. Bütün boyalar gitti. Sürekli yeri yıkamak zorunda kalıyoruz. Belediyeye şikayette ede ede sonunda ağaçların budanması gerçekleştirildi. Biraz rahatladık" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir