Petrol
95.15
-1.55%
Euro
18.4086
0.60%
Dolar
17.9615
0.07%
Altın
1.034
0.34%
Borsa
2805
0.00%
Bitcoin
428.743
-0.87%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Antalya'da zabıta ile pazarcılar birbirine girdi

  Ruhsatsız satış yaptıkları tespit edilen ve tezgahlarının kaldırılmasına karar verilen 78 pazarcı ile zabıta görevlileri arasında arbede çıktı.
  • 28.02.2015 - 14:10
  Antalya'da zabıta ile pazarcılar birbirine girdi

  chelsea.jpg

  Antalya'da ruhsatsız satış yaptıkları tespit edilen ve tezgahlarının kaldırılmasına karar verilen 78 pazarcı ile zabıta görevlileri arasında arbede çıktı. Döner bıçakları ve demir çubukların kullanıldığı kavgada bir pazarcı kendi salladığı demirin kafasına gelmesiyle yaralandı. Olaylar polisin araya girmesiyle son bulurken 10 kişi gözaltına alındı.

  ESNAF İLE ZABITA ARASINDA TARTIŞMA ÇIKTI

  Antalya'da 3 haftadır olduğu gibi sabah saatlerinde Şirinyalı Mahallesi'ndeki Cumartesi Pazarı'na gelen zabıta ekipleri, belediye ekiplerince işaretlenen ruhsatsız pazar yerlerine zabıta aracı ve çöp kamyonlarını koyarak tezgah açılmasına engel oldu. Pazar yerine gelen esnaf ile zabıta ekipleri arasında tartışma çıktı. Bu sırada bazı pazarcılar zabıta araçları ve kamyonların önlerine tezgahlarını açtı.

  Antalya'da zabıta ile pazarcılar birbirine girdi İZLE,

  Antalya da zabıta ile pazarcılar birbirine girdi #2

  PAZARCILAR ZABITAYA DEMİR ÇUBUKLA SALDIRMAK İSTEDİ

  Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Pazar Amiri Mustafa Muzaç, pazarcılara, ruhsatsız olan tezgahları boşaltmak zorunda olduklarını söyledi. Muzaç'ın talimatıyla pazar alanına girmek isteyen zabıta ekipleriyle pazarcılar arasında kavga başladı. Pazarcılar, zabıta ekiplerine döner bıçakları ve demir çubuklarla saldırmak istedi. Zabıtanın biber gazı kullanmasıyla kavga daha da büyüdü. Arbede sırasında pazarcı Akif Yaşar, kendi salladığı demirin kafasına gelmesiyle yaralandı.

  Antalya da zabıta ile pazarcılar birbirine girdi #3

  ARAYA POLİS EKİPLERİ GİRDİ

  Olayların büyümesi üzerine devreye polis ekipleri girdi. Zabıta ekipleri biber gazı kullanmaya devam edince polis ekipleri pazarcılara doğru sıkılan gazın ortasında kaldı. Pazarcılar ile zabıta arasında yaşanan kavga polislerin 10 kişiyi gözaltına almasıyla son bulurken, zabıta ve çevik kuvvet ekipleri ile pazarcıların bölgedeki bekleyişi sürüyor. Yetkililer önümüzdeki hafta pazarın tamamının kaldırılacağını belirti.

  Antalya da zabıta ile pazarcılar birbirine girdi #4

  Antalya da zabıta ile pazarcılar birbirine girdi #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir