Euro
15.1974
-0.22%
Dolar
13.6116
-0.28%
Altın
786.9530
-0.15%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
508.820
2.21%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C

  Aranan teröristlerin fotoğrafları billboardlara asıldı

  Siirt'te aranan teröristler, resmi kurumlara ve billboardlara asılan fotoğraflarla teşhir edildi.
  • 07.04.2016 - 14:52
  Aranan teröristlerin fotoğrafları billboardlara asıldı

  İçişleri Bakanlığınca 'aranan teröristler' için kurulan "Alo 140 Terör İhbar Hattı" projesi ile ilgili vatandaşlar resmi kurumlarda ve billboardlarla bilgilendiriliyor. Aranan teröristlerin fotoğrafları resmi kurumlarda ve kent merkezindeki billboardlarda teşhir ediliyor. Aranan teröristlerin yerini bildirenlere para ödülü verilecek.

  4 MİLYON TL'YE VARAN ÖDÜLLER VERİLECEK

  Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, 'Teröre hep birlikte dur diyelim' sloganı ile terör örgütü mensupları ve eylemlerine ilişkin güvenlik güçlerine bilgi verenlere, 4 milyon TL'ye kadar para ödülü verileceği vurgulandı. Listedeki teröristlere ilişkin ihbarın, şahsen ya da yazılı, sözlü veya elektronik ortamda, emniyet ve jandarmanın terörle mücadele birimleri ile diğer güvenlik birimlerine, yurt dışında da elçilik ve konsolosluklara yapılabileceğine dikkat çekilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

  İHBARCILAR GİZLİ TUTULACAK

  "Yurt genelinde 155 polis, 156 jandarma ve 140 Alo Terör ihbar hatlarına da ihbarda bulunulabilecek. Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların önlenmesine ve aydınlatılmasına yardımcı olacaklarla, suç faillerinin yakalanmasını sağlayacakların kimlikleri, devlet sırrı kapsamında kesinlikle gizli tutulacak. İlimiz nüfusuna kayıtlı olan ya da bölgemizde bulunduğu değerlendirilen teröristlerle ilgili bilgi www.siirt.gov.tr ve kamu kuruluşlarına ait duyuru panolarında yer almaktadır."

  Aranan teröristlerin fotoğrafları billboardlara asıldı #1


  Görüş Bildir