Euro
9.4487
-0.07%
Dolar
7.8242
-0.09%
Altın
455.9
-0.2%
Borsa
1.325
3.25%
Bitcoin
147.400
-2.74%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C
  Arda Turan: Taciz suçlamasından beraat ettim

  Arda Turan: Taciz suçlamasından beraat ettim

  Şarkıcı Berkay ile olan davasının kararını yorumlayan Arda Turan, "Bu olayın manşeti, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 11.09.2019 - 19:21
  • Güncelleme : 11.09.2019 - 19:21

  Futbolcu Arda Turan, geçen yıl şarkıcı Berkay Şahin'e kafa atıp eşi Özlem Şahin'i de taciz ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, 2 yıl 8 ay 15 günlük ceza aldı.

  Ancak kararda Arda Turan, taciz suçlamasından beraat ederek diğer suçlardan ceza aldı.

  Kararın açıklanmasının ardından Ardan Turan, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

  ÖZÜR DİLEDİ

  Arda açıklamasında, "Tüm kamuoyunun malumu olan ve yargılaması devam eden dava, bugün neticelendi. Öncelikle, yaşanan olaylarda üstüme atılan çirkin ‘sözlü taciz’ iftirasını temizleme niyetiyle o anda yaptığım anlık hatalardan dolayı, ailemden, kulübümden, dostlarımdan ve en önemlisi beni bugüne kadar örnek almış bütün genç kardeşlerimden tekrar özür dilerim. Bunu en samimi duygularımla söylüyorum.

  Bununla birlikte, bu aşamada bazı açıklamalar yapmanın da zorunluluğunu duyuyorum. Bilinmesini isterim ki, insanoğlunun karşılaşacağı en zor durumlardan birinin, bir iftira karşısında, hem de böylesi ağır ve çirkin bir iftira karşısında haklılığını savunmaya çalışmak olduğunu tecrübe ettim.

  TÜRK ADALETİ TESCİLLEMİŞ OLDU

  Adınıza ve ailenize iftira atarak çamur bulaştırmaktan başka bir şey düşünmeyenler karşısında gerçeği haykırmanın, bazen yeterli ve ikna edici olamayabileceğini yaşayarak gördüm. İlk gün ne söylediysem bugün de aynısını söylemekle birlikte, bugün Türk adaleti de ilk gün söylediğimi, yaptığı yargılama ve verdiği hükümle bir kez daha tescil etmiş oldu.

  TACİZ SUÇUNU İŞLEMEDİM

  Ben, konuşulması bile beni rahatsız eden bu yargılama konusu ‘sözlü taciz’ suçunu işlemedim. İşlemem de mümkün değildir. Bugün itibarıyla tüm kamuoyunu, bu iddiaların ortaya atıldığı günlerde söyleyenleri, yapılan sözde haberleri ve mahkemeye dahi saygı duymayarak kendilerine uzatılan her mikrofonda devam eden yargılamayı etkilemeye yönelik beyanları verenleri hatırlamaya, bu olayı adeta kendilerini öne çıkarıcı bir reklam malzemesi olarak kullananların kimler olduğunu düşünmeye davet ediyorum.

  Arda Turan: Taciz suçlamasından beraat ettim #1

  KENDİ VİCDANLARIYLA BAŞ BAŞA BIRAKIYORUM

  Allah’a şükürler olsun ki Türk adaleti, bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi. O dönemde bana bu iftirayı atanlara çanak tutanları, buna içten içe sevinenleri ve hatta dostundan şüphe edenleri kendi vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Kendi vicdanlarında kendilerine karşı dileyecekleri özür, umarım ki bundan sonraki yaşamları için onurlu bir başlangıcın ilk adımı olur.

  Tüm bu olumsuzluklara rağmen söylemek isterim ki; ben yine de insanlara, güzele ve iyiye olan inancımı hiç kaybetmedim. Bu olaylardan kendi adıma da dersler çıkardığım muhakkaktır. Bundan hareketle, çok çalışıp, mesleğimi en iyi şekilde yapıp, her zaman yanımda olan ailemi, sevgili eşimi, kulübümü ve dostlarımı gururlandırmak en büyük amacım olacaktır.

  OLAYIN MANŞETİ TACİZ SUÇLAMASINDAN BERAAT ETTİĞİMDİR

  Son olarak söylemek istediğim şey, bu olayın manşeti, üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir. Başımı, kendi huzurundan başka bir yerde eğdirmeyen Allah’a şükürler olsun.” ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir