Petrol
95.95
2.46%
Euro
18.2332
-0.24%
Dolar
18.0523
0.58%
Altın
1.02
0.32%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.271
0.29%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Ardahan Valisi Ahmet Deniz sigarayı bırak şiiri yazdı

  Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Dünya Sigara Bırakma Günü nedeniyle Sigarayı Bırakma Polikliniği'ni gezdi. Vali Deniz, "Sigarayı bırak" isimli şiirini okudu.
  • DHA
  • 10.02.2015 - 14:59
  Ardahan Valisi Ahmet Deniz sigarayı bırak şiiri yazdı

  ahmet deniz

  Ardahan Valisi Ahmet Deniz, bugün beraberinde vali yardımcıları ve kurum müdürleriyle ''Dünya Sigarayı Bırakma Günü'' nedeniyle Ardahan Devlet Hastanesi'nde oluşturulan ''Sigarayı Bırakma Polikliniği''ni ziyaret etti.

  SİGARAYI BIRAK ŞİİRİ YAZDI

  Yapılan konuşmalar sırasında Vali Ahmet Deniz sigaranın zararlarını anlatan bir şiir yazdığını ve bunu okumak istediğini belirtti. Sigaranın zararlarından bahseden Vali Ahmet Deniz, ''Sigarayı bırak'' başlıklı şiirinde şunları söyledi;

  "Yıllardır sigara içiyorsun ne oldu?/ Zehir gibi nikotin ciğerlerine doldu/ Geleceği ümitle beklerken/ Gül benzin sarardı soldu / 'Ah, vah' desen geri gelmiyor hayat / Yediklerin tatsız tuzsuz, sanki bayat / Bunlardan ders çıkar, sigarayı sen de bırak."

  SİGARA PAKETLERİ İLE ÇAKMAKLARI ÇÖPE ATTI

  Vali Ahmet Deniz, okuduğu şiirin ardından etkinliğe katılanlara "Haydi bakalım, sigarayı bırakmak isteyen var mı?" diye sordu. Sigarayı bırakmak isteyen Defterdar Mehmet Doğan, İl Kültür Müdürü Sıddık Alagöz, Sağlık görevlisi Rıfat Akça'nın sigara paketleri ile çakmaklarını alarak çöpe attı.

  "SİGARAYI BIRAKANA TABLET HEDİYE"

  Vali Deniz "Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde 'Sigarayı sen de bırak' diyoruz. Sigarayı bırakanlara tablet bilgisayar hediye edeceğiz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir