Petrol
93.55
1.91%
Euro
18.3621
-0.99%
Dolar
18.5744
0.02%
Altın
1.023
-0.72%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
378.500
0.78%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C
  ASELSAN'ın yeni silahı KORHAN görev bekliyor

  ASELSAN'ın yeni silahı KORHAN görev bekliyor

  ASELSAN tarafından üretilen ve yakın zamanda duyurulan yeni vurucu güç KORHAN göreve hazır.
  • AA
  • 17.04.2018 - 16:47

  ASELSAN, gelişen teknolojiler ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarını sürdürerek yeni özgün ürünlere imza atıyor.

  KORHAN HAZIR

  Geçen yıl İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2017) bir dizi yeni ürününü tanıtan ASELSAN, geçen sürede bu ürünlere yönelik çalışmalar gerçekleştirdi. Şirketin fuarda en dikkat çeken ürünlerinden KORHAN silah kulesi de bu sürede hazır hale getirildi.

  Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilen KORHAN'ın üretimi için ihtiyaç ve tedarik makamlarının kararları bekleniyor.

  ASELSAN ın yeni silahı KORHAN görev bekliyor #1

  MİLLİ DONANIM VE MÜHİMMAT

  KORHAN, muharebe sahası ihtiyaçlarını en ileri teknolojik olanaklardan yararlanarak karşılamak üzere geliştirdi.

  Yüksek ateş gücüne sahip, gelişmiş hedef tespit ve takip sistemleriyle donatılan KORHAN, kendini koruma ve çevresel farkındalık sistemleriyle kullanıcı ve sistem bekasını en üst seviyede sağlayabiliyor.

  ASELSAN ın yeni silahı KORHAN görev bekliyor #2

  Sistemde, ana silah olarak yüksek atım hızına sahip 35 milimetre top kullanılıyor. Söz konusu top Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından üretiliyor. KORHAN, herhangi bir dışa bağımlılık olmaksızın Türkiye'de üretilen 35 milimetre parçacıklı mühimmatı kullanma kabiliyetine sahip bulunuyor.

  TEHDİT TİPİNE UYGUN MÜHİMMAT

  ASELSAN tarafından geliştirilen otomatik şeritsiz mühimmat besleme mekanizması sayesinde tehdit tipine uygun mühimmatın seçilerek atılmasına imkan tanıyan sisteme, zırh delici, antipersonel, hava hedeflerine yönelik ya da tahrip edici nitelikteki mühimmatlar harekat ihtiyaçlarına göre yüklenebiliyor.

  ASELSAN ın yeni silahı KORHAN görev bekliyor #3

  ASELSAN tarafından geliştirilen yeni nesil haberleşme sistemleriyle donatılan KORHAN, aynı zamanda müşterek görev icra edeceği unsurlarla eş güdüm sağlanması için komuta kontrol ağı içinde görev icrasına yönelik tüm yetenekleri barındırıyor.


  Görüş Bildir