Petrol
107.75
-1.24%
Euro
17.6813
-0.82%
Dolar
16.719
-0.98%
Altın
986.11
-0.60%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
353.191
-2.89%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Asıl kar cuma günü geliyor

  Avrupa'da etkili olan soğuk hava, yeniden Türkiye'ye gelecek.
  • 13.02.2012 - 15:10
  Asıl kar cuma günü geliyor

  Asıl kar cuma günü geliyor #1

  Kar yağışının ardından yurdun batı bölgelerinde yağmur görülse de ılık bir hava etkili oldu. Balkanlar'dan yarın yeni bir soğuk hava dalgası gelecek. Soğuk havadan öncelikle Marmara Bölgesi etkilenecek.

  ÇARŞAMBA SULU KAR CUMA GERÇEK KAR GELİYOR

  Soğuk hava, Çarşamba günü Anadolu'ya geçecek. Önce sulu kar şeklinde başlayacak yağış, yarın gece Bolu, Kütahya ve Eskişehir ile Bilecik-Bursa arasında yoğun kara dönecek. İç Anadolu genelinde salı gecesi ve çarşamba günü yoğun kar olacak. Ankara da bu yoğun kar yağışından nasibini alacak.

  Akdeniz Bölgesi ise soğuklardan cuma günü etkilenecek. Çarşamba günü Akdeniz ve Güneydoğu'da kuvvetli yağmur var.

  Doğu Anadolu'da görülen ayaz, havanın aşırı soğuk olmasına neden oluyor. Sıcaklık Erzurum'da gece -31'e kadar düştü. Çarşamba ve perşembe günü ise yoğun kar havayı yumşatacak.

  Ege Bölgesi de çarşamba günü hızla soğuyacak. Çarşamba akşamı Afyon ve Kütahye dışında, Muğla ve Denizli dahil birçok bölgeye kar yağacak.

  İstanbul'da bu gece kuvvetli yağmur görülecek. Kentte yarın aralıklarla devam edecek yağmur, sıcaklığı 7 dereceye kadar düşürüyor. Gece ve Çarşamba sabahı yağışın özellikle sahilden uzak kesimlerde kara dönüşme olasılığı yüksek.

  Ancak İstanbul'a asıl kar yağışı perşembe akşamı gelecek. Kar yağışı ve aşırı soğuk hava, cuma ve cumartesi günü aralıklarla yoğun bir şekilde devam edecek.

  Daha çok Anadolu Yakası ve Boğaz'ı etkileyecek kar yağışı, pazar günü hafifleyecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir