Euro
15.2564
0.16%
Dolar
13.5137
0.27%
Altın
802.4210
0.17%
Borsa
1950
0.27%
Bitcoin
510.000
3.27%
-2ºC
İstanbul
Bulutlu -2 C

  Aslı Baş'ın babası: Kızımı susturdular

  Bodrum'da 2003 Türkiye Mankenler Kraliçesi Aslı Baş'ın babası: "Kızım bir şeyler biliyor olmalı, onu susturdular"
  • 29.08.2012 - 15:19
  Aslı Baş'ın babası: Kızımı susturdular

  Aslı Baş ın babası: Kızımı susturdular #1

  Bodrum'da 2003 Türkiye Mankenler Kraliçesi Aslı Baş'ın ölümüyle ilgili görülen davada işadamı Ahmet Bayer ifade verdi.

  Bodrum'da 2010 yılında kaldığı otelin balkonundan düşerek yaşamını yitiren manken Aslı Baş'ın ölümüyle ilgili ifade vermek üzere çağrılan işadamı Ahmet Bayer , Bodrum Adliyesi önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yaşanan olayın üzüntü verici olduğunu ifade eden Bayer , bugüne kadar acısı olan anne ve babaya hürmetinden hiç bir şey konuşmadığını dile getirdi. Bayer, “Fakat görüyorum ki karşı tarafın avukatları kamuoyunu yanlış yönlendirerek, gerçekleri saptırarak kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar” dedi.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

  ASLI DÜŞMEDİ ATILDI

  Basına dağıtılan bilirkişi raporunun gerçeği yansıtmadığına savunan Bayer , şöyle konuştu: “Ama, şunu söyleyebilirim, şuanda basına yansıtılmış bilirkişi raporu hiçbir şekilde mahkemenin veya devletin bilirkişisi değildir. Bu rapor herkesin yaptırabileceği bir rapordur. Olay yerinde bir inceleme yapılmamıştır. Tamamen kağıt üzerinde yapılmış bir rapora dayandırılarak sanki devletten gelmiş bir kanıt var gibi basına yanlış yansıtılmıştır.”

  BAYER :DAHA ÖNCE DE İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞ

  Aslı Baş'ın balkondan atladığını iddia eden Bayer, Baş'ın ayrıca ağır psikolojik sorunları olduğunu ve tedavi gördüğünü öne sürdü. Bayer, sözlerini şöyle sürdürdü: “En önemlisi bugüne kadar karşı tarafın elinde olmasına rağmen basından gizledikleri bir belge var. Biz de bugüne kadar gizlilikten dolayı göremiyorduk. İlk defa bugün gördük. Aslı Hanım bu intiharından tam 17 ay önce tekrar intihar etmiştir. Ağır dozda ilaç almıştır. Doktorlar tarafından hayata döndürülmüştür. Ailenin, (Hiçbir şekilde intihar etmez) dediği gibi değil.” 

  KIZIM BİR ŞEYLER BİLİYORDU SUSTURDULAR

  Bu gelişmelerin ardından hurriyet.com.tr'ye konuşan Aslı Baş’ın babası Mehmet Yavuz Baş ise, " Bilirkişi raporunu veren kurum, devletin verdiği bir yetki üzerine değerlendirme yapıyor. Bizim hiçbir şekilde kamoyunu yönlendirme gibi bir derdimiz olmadı. Sadece gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyoruz. Bu kişiler çevreleri ve paralarının güce ile ile davayı saptırmaya çalışıyorlar diye düşünüyorum. Benim kızım bu aileyle ilgili bir şey biliyordu , susturdular" dedi. Ahmet Bayer'in, kızı Aslı Baş'ın psikolojik sorunları olduğu ve daha önce de intihar girişiminde bulunduğu iddialarına da yanıt veren Mehmet Yavuz Baş " Benim kızımın daha önce intihar girişiminde bulunduğunu hiç duymadım, bilmiyorum. Böyle bir belge hakkında da hiç bilgim yok." dedi.


  Görüş Bildir