Euro
9.3834
0.34%
Dolar
7.8451
0.4%
Altın
449.76
0.05%
Borsa
1.329
0%
Bitcoin
144.135
4.31%
6ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 6 C

  Atatürk'ün heykelini benzin döküp yakmaya çalıştılar

  Ankara'nın Gölbaşı ilçe merkezinde bulunan Atatürk heykeli, gece kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından benzin dökülerek yakılmaya çalışıldı.
  • 23.04.2014 - 14:57
  Atatürk'ün heykelini benzin döküp yakmaya çalıştılar

  Atatürk ün heykelini benzin döküp yakmaya çalıştılar #1

  Gölbaşı İlçesi’nde bulunan Atatürk heykeli, gece yarısı kimliği belirsiz kişiler tarafından üzerine benzin dökülerek yakılmaya çalışıldı. Heykelin yandığını görenler, polise ve itfaiyeye haber verdi. Sevk edilen polis ekipleri, yangın tüpleri ile heykeli daha fazla yanmadan söndürdü. Polis, olayla ilgili inceleme başlatırken, yangının çıkış nedenini araştırıyor.

  Atatürk ün heykelini benzin döküp yakmaya çalıştılar #2

  AYAK KISIMLARINDA ERİME OLDU

  Atatürk heykelinde yangın nedeniyle özellikle ayak bölümlerinde kararma ve bozulmalarla birlikte erimenin olduğu görüldü. 23 Nisan nedeniyle sabah erken saatlerde, heykelin kararan bölümleri silinerek temizlendi. Aynı yerde bulunan Atatürk heykeline bir yıl önce de saldırıda bulunulmuştu. Bu saldırıda Atatürk heykeli kırılırken, yetkililer rüzgar nedeniyle yıkıldığını iddia etmişti. Gölbaşı Belediyesi bir heykeltıraşa Atatürk heykelinin yenisini Ostim’de yaptırarak yerine koydurmuştu.

  Atatürk ün heykelini benzin döküp yakmaya çalıştılar #3

  Atatürk ün heykelini benzin döküp yakmaya çalıştılar #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir