Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
471.924
-1.66%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Avcılar'da metrobüste oturmak isteyenler kuyruğa girdi

  Yoğun olarak kullanılan metrobüsün Avcılar’daki Merkez Üniversite Kampusu'ndaki ilk durağından binenler kuyruk oluşturuyor.
  • Ajanslar
  • 18.03.2016 - 12:46
  Avcılar'da metrobüste oturmak isteyenler kuyruğa girdi

  E5 trafiğinin özellikle sabah saatlerinde aşırı yoğunluk nedeniyle çekilmez hale gelmesi, metrobüse ilgiyi giderek arttırırken, TÜYAP Beylikdüzü’nden sonra en büyük toplanma noktası olan Avcılar’daki ana istasyona yönelimin de artmasına neden oluyor.

  Avcılar da metrobüste oturmak isteyenler kuyruğa girdi #1

  TEK TEK BİNİYORLAR

  İETT ve halk otobüslerinin yanı sıra minibüslerle çevredeki ilçelerden Avcılar Merkez Üniversite durağına gelenler, Metrobüs'e binmek için sıra oluşturarak medenice teker teker araca biniyor.

  Metrobüste oturarak seyahat etmek isteyenler Avcılar'dan hareket eden metrobüslerin yanaştığı durağın başındaki bekleme noktasında her sabah düzenli kuyruklar oluşturulmaya başladı. İstasyonun sonundaki noktaya yanaşan metrobüse ilk binen yolcular arasında yer alarak koltukları kapanların ardından ayakta yolculuk etmeyi göze alanlara yol veriliyor.

  Avcılar da metrobüste oturmak isteyenler kuyruğa girdi #2

  BİNLERCE KİŞİ OTURMAK İSTİYOR

  33 durak sonraki Söğütlüçeşme’ye gitmek isteyen binlerce kişi bu yolculuğu oturarak rahat tamamlamak için büyük çaba harcarken bir grup burada sıra uygulaması başlattı.

  Avcılar da metrobüste oturmak isteyenler kuyruğa girdi #3

  TÜM İSTASYONLARDA SIRAYA GİRİLMELİ

  Oturarak yolculuk için kuyruğa giren, birkaç metrobüsün geçmesinden sonra amaçlarına ulaşan yolcular, tüm istasyonlarda sıra uygulamasına geçilmesi, bunun için bariyerler oluşturulması halinde izdiham ve ezilme olaylarının kalkacağını savundu. Metrobüste oturarak yolculuk etmek isteyenlerin oluşturduğu kuyruğun önüne geçmek isteyenlerin sıradakiler tarafından sözle uyarılarak engellendiği, nadir de olsa gerginlik görüldüğü ifade edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir