Avcılar'da servis aracı öğrenciye çarptı: 1 ölü

İstanbul Avcılar'da, Mehmetçik İlkokulu bahçesinde servis aracı, manevra yaptığı sırada bir kız öğrenciye çarptı.

KÜÇÜK KIZ SERVİSİN ÖNÜNE ATLADI

Servis sürücüsü H.Y. okul çıkışında öğrencileri almak için aracıyla birlikte bahçeye girdi. Bu sırada kantinden çıkan 9 yaşındaki Eylül M. servisin önüne atladı. Küçük kızı altına alan servis şöförü olayın şokuyla aracını tekrar geriye hareket ettirdiği belirtildi.

HAYATINI KAYBETTİ

Ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan 2. sınıf öğrencisi Eylül Mirzaoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Avcılar'da servis aracı öğrenciye çarptı: 1 ölü

''KAPI KAPATILDI, KAZA KAÇINILMAZ OLDU''

4. sınıf öğrencisi bir çocuğun velisi Gökhan Kar, "Çocuklar da etkilendi, ağlıyorlar. Daha önce burada bir kapımız vardı. Sıvası görünüyor, belli oluyor. Bu kapı kapatıldı, böyle oldu. Öğrencilerle, servisler aynı yeri kullanmaya başladı. Eskiden servislerin gireceği zaman o kapı kapanır, öğrenciler oradan giremezdi. Sonra öğrenciler alınırdı. Servislerle birlikte öğrencileri aldılar, kaza kaçınılmaz oldu" diye konuştu.

Avcılar'da servis aracı öğrenciye çarptı: 1 ölü

''İHMAL VAR''

Öğrenci velisi Dilek Çalışkan da servis araçlarıyla öğrencilerin aynı kapıyı kullanmasına tepki gösterdi. "Bir ihmal var tabii ki" diyen Çalışkan, "En azından giriş çıkış saatlerinde servislerin çocuklarla aynı anda girmemesi gerekiyor. Sokakta bekliyor olması lazım. En azından bir personel dur-bekle demeli. Herhangi bir uyarıcı levha, tabela, insan yoktu" dedi.

Avcılar'da servis aracı öğrenciye çarptı: 1 ölü

"ŞOFÖR KAÇMASIN DİYE UĞRAŞTIK"

Olay anını anlatan bir vatandaş ise "Saat 12.45'ti. Şu kapıya geldiğimde olayı gördüm. Çocuğu kanlar içinde gördüm, yapacak bir şey kalmamıştı. Şoför kaçmasın diye uğraştık. Şoför de çok pişmandı. Bilgili değildi. O da feryat etti ama yapılacak bir şey yoktu" ifadelerini kullandı.

SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI

Sürücü gözaltına alınırken, kaza nedeniyle okulda eğitime 1 gün ara verildi.

Avcılar'da servis aracı öğrenciye çarptı: 1 ölü

İNCELEME BAŞLATILDI

Polis, okulun bahçesinde güvenlik önlemi alarak inceleme başlattı. İncelemenin ardından servis minibüsü otoparka çekildi.

Avcılar'da servis aracı öğrenciye çarptı: 1 ölü

İSTANBUL SERVİS ODASI BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Servis Odası Başkanı Hamza Öztürk yaşanan olay sonrası açıklama yaptı: "Üzücü bir olay, biz öğrenciye Allah’tan rahmet ailesine baş sağlığı diliyoruz" diyen İstanbul Servis Odası Başkanı Hamza Öztürk, "Meslektaşımıza da çok çok geçmiş olsun. Uzun yıllardır böyle bir şey yaşamamıştık. Servis araçları sabahçıları alıp çıkarken öğrencimiz de kantinden dışarı çıkmak üzere hareket ediyor. Bu esnada kaza oluyor. Yönetmeliğimizde şöyle bir madde var, servis araçlarının öğrencileri indirme bindirmesi için güvenli bir yeri okul idaresi gösterir. Yine şöyle bir madde var. Okul bahçelerinin uygun olması durumunda öğrenciler bahçede indirilir- bindirilir. Çünkü hem sokaklarımız çok dar hem de cadde üzerinde olan okullarda çocukları kendi araçları ile getiren veliler veyahut ta, çıkışta karşılamaya gelen velilerin oluşturduğu bir araç kalabalığı var. Servis araçları da geldiği zaman okulunun önüne yanaşamıyorlar. Gerek idareciler, gerek biz, gerekse ilçenin mülki amirleri okulun bahçesine servis araçlarının girmesi konusunda hem fikiriz.” dedi.

Avcılar'da servis aracı öğrenciye çarptı ViDEO