Petrol
96.28
-0.24%
Euro
18.3078
0.16%
Dolar
17.9296
0.17%
Altın
1.031
-0.18%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
414.669
-3.05%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C
  Ayasofya meydanında sabah namazı kılındı

  Ayasofya meydanında sabah namazı kılındı

  Anadolu Gençlik Derneği'nin düzenlediği "Seccadeni al da gel" etkinliğiyle Ayasofya önünde sabah namazı kılındı.
  • 31.05.2014 - 09:56

  Ayasofya meydanında sabah namazı kılındı #1

  Anadolu Gençlik Derneği, "Seccadeni al da gel" sloganıyla "Sabah Namazında Ayasofya Camii'nde buluşuyoruz" etkinliği düzenledi. İstanbul'dan ve çevre illerden otobüslerle gece yarısından itibaren Ayasofya meydanında toplanan grup, burada sabah namazı vaktinin girmesini bekledi.

  POLİS AYASOFYA'DA GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

  Toplanan kalabalığa meydana kurulan platformdan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Halil İbrahim Kutluay dua etti. Ardından hafız Bayram Genç Kur'an-ı Kerim tilaveti okudu. Polis de Ayasofya'nın bahçesine girilmemesi için barikatlar oluşturarak, güvenlik önlemi aldı.

  Ayasofya meydanında sabah namazı kılındı #2

  SABAH NAMAZI KILINDI

  Namaz vaktinin girmesiyle Kabe imamlarından Şeyh Abdullah Basfar alana geldi. Basfar platforma çıkarak topluluğu selamladı. Meydanda toplanan erkeklerin arka tarafında kadınlar namaz için saf tuttu. Daha sonra cemaate sabah namazı kıldıran Basfar, namaz sonrası dua yaptı. Dua okurken ağlayan imam Basfar'ı görmek isteyen topluluk izdiham oluşturdu.

  Ayasofya meydanında sabah namazı kılındı #3

  "ZİNCİRLER KIRILSIN, AYASOFYA AÇILSIN"

  Daha sonra platforma çıkan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, namaz kılmaya gelen cemaate teşekkür etti. Kabe imamlarından Basfar ile birlikte platforma çıkan Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincisi Güney Afrikalı hafız Abdurrahman Sadien, Kur'an-ı Kerim okudu. Kutluay'ın duasının ardından grup, "Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın" sloganları atarak dağıldı.

  Ayasofya meydanında sabah namazı kılındı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir