Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
767.331
-1.75%
12ºC
İstanbul
Yağmur 12 C

  Aydın'da çöp evden yüklü miktarda para çıktı

  Aydın’da kötü kokudan rahatsız olan mahalle sakinlerinin ihbarıyla gelen zabıta ekipleri, Nazmi A.’ya ait evden 2 kamyon çöp çıkarırken, 169 bin 280 TL tutarında kağıt ve madeni para buldu.
  • İHA
  • 25.09.2020 - 16:09
  • Güncelleme : 25.09.2020 - 16:09
  Aydın'da çöp evden yüklü miktarda para çıktı

  Aydın'ın Nazilli ilçesi Turan Mahallesi’nin sakinleri, banka emeklisi komşularının evinden kötü koku gelmesi üzerine zabıta ekiplerine ihbarda bulundu.

  Eve gelen ekipler, iki katlı evin tüm odalarında çöp olduğunu belirledi.

  PARA ÇIKINCA POLİSE HABER VERİLDİ

  Belediye ekiplerinin ihbarıyla olay yerine gelen temizlik ekipleri evden çıkan çöp yığınlarının arasında bidon ve kovalar dolusu madeni para ile kağıt para desteleri bulunca polise haber verildi.

  Aydın'da çöp evden yüklü miktarda para çıktı VİDEO

  Aydın da çöp evden yüklü miktarda para çıktı #1

  SAYILMAK İÇİN BANKAYA GÖTÜRÜLDÜ

  Üç yıl önce eşi öldükten sonra sokaklarda tartıcılık yaparak, karton kutu ve plastik atıkları toplayarak geçimini sağlayan biri kız iki çocuk babası 86 yaşındaki Nazmi A.’nın emekli maaşından biriktirdiği iddia edilen bidonlar dolusu para, mahalle muhtarı ve polis nezaretinde sayılması için bankaya götürüldü.

  Aydın da çöp evden yüklü miktarda para çıktı #2

  HESABINA YATIRILDI

  Banka görevlileri, sayılan paranın 29 bin 280 TL’si madeni olmak üzere toplam 169 bin 280 TL olduğunu belirledi. Sayılan paralar tutanak altına alındıktan sonra yaşlı adamın banka hesabına yatırıldı.

  Mahalle sakinleri, kendi halinde bir şahıs olarak tanıdıkları komşularının evinden 2 kamyon çöple birlikte yüklü miktarda paranın çıkmasına çok şaşırdıklarını ifade etti.

  Bazıları ise evde altınların da olduğunu bildiklerini, muhtemelen çöplerle birlikte atılmış olabileceğini iddia etti.

  Aydın da çöp evden yüklü miktarda para çıktı #3

  "ZARARSIZ BİRİDİR"

  Mahalle komşularından Hülya Buğday ise yaşlı adamın hurda topladığını ifade ederek, “Komşumuz hurda topluyordu. Komşular rahatsız olmuş. Fareden kokudan rutubetten. Şikayet etmişler. Ben köydeydim. Komşumuzun evini boşaltmışlar. İyiydi, kendi halinde karton topluyordu hurda topluyordu. Eşi vefat ettiydi. Eşi varken de topluyordu zaten. Kendi halinde zararsız biridir.” diye konuştu.

  Aydın da çöp evden yüklü miktarda para çıktı #4

  "ALTINLAR ÇÖPE GİTMİŞ OLABİLİR"

  Komşulardan Eray Kuşkan ise evde altınların da olduğunu iddia ederek, “Amca çapraz komşumuz. Kendisi sessiz sakin aynı zamanda hiçbir yerde dilenmiyordu. Gidiyordu kağıt topluyordu. Ancak kötü kokulardan mahalleli rahatsız olunca şikayette bulundu ve şu anda herhalde mahallemizin hepsi onu konuşuyor. Çünkü baya bir yüklü şekilde para çıktığı ile ilgili konular gündemde şu anda. Valla trilyonun üzerinde para çıktığı söyleniyor. Yani kutu kutu şey leğenler sürekli para çıktığı söyleniyor. Buradaki çalışanlar da belediye çalışanları da bundan bahsettiler. Ben görmedim. Valla amcada iyi para varmış yani o parayı niye harcamıyor o da ayrı bir merak konusu. Orada altınların çıktığı da söyleniyor. Ancak altınları görmedik. Haberimiz yok. Ancak yüklü miktarda altın olduğu mahalleli tarafından söyleniyor. Büyük ihtimal çöpe gitmiş olma ihtimali çok yüksek.” dedi.
  Aydın da çöp evden yüklü miktarda para çıktı #5

  Aydın da çöp evden yüklü miktarda para çıktı #6

  Aydın da çöp evden yüklü miktarda para çıktı #7

  Aydın da çöp evden yüklü miktarda para çıktı #8

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir