Euro
15.0185
-3.27%
Dolar
13.2336
-3.2%
Altın
760.79
-2.31%
Borsa
1.857
2.64%
Bitcoin
764.300
1.02%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Aydın'da yaşlı adam sıkılıp minibüste yaşamaya başladı

  74 yaşındaki yaşlı adam, sıkıldığı için kirada oturduğu evini boşaltıp, 4 yıldan beri boş bir araziye çektirdiği motoru olmayan hurda bir minibüste yaşıyor.
  • DHA
  • 23.09.2020 - 09:12
  • Güncelleme : 23.09.2020 - 09:12
  Aydın'da yaşlı adam sıkılıp minibüste yaşamaya başladı

  Aydın’ın Koçarlı ilçesi kırsal Şenköy Mahallesi'nde doğup, büyüyen ve hiç evlenmeyen, yıllarca çobanlık yaparak geçimini sağlayan Nazmi Sarıışık (74), 4 yıl önce 750 liraya hurda, motoru olmayan bir minibüs aldı.

  Çobanlığı bırakan, kirada oturduğu evi de boşaltan Sarıışık, satın aldığı minibüsü 3 kilometre mesafedeki Tokatbaşı mevkisindeki Koçarlı Belediyesi'ne ait araziye çekti.

  KİMSESİ YOK

  Kimsesi olmayan, aldığı 600 lira yaşlılık maaşının yanı sıra çöplerden topladığı hurdaları satarak geçimini sağlayan Sarıışık, içine bir de yatak koyup, şahsi eşyalarını yerleştirdiği, elektriği ve suyu olmayan minibüste yaşamaya başladı.

  Aydın da yaşlı adam sıkılıp minibüste yaşamaya başladı #1

  BELEDİYE YEMEĞİNİ, KAHVEHANE SUYUNU VERİYOR

  Aydın Büyükşehir Belediyesi Hizmet Ağı (AYBA) ekipleri tarafından aşevinden düzenli olarak yemek verilen Sarıışık, su ihtiyacını ise yakındaki bir kahvehaneden bidonlara doldurarak, sağlıyor.

  Elektriği olmadığı için akşamları daha çok kahvehanede vakit geçiren Sarıışık, yaşadığı minibüse ise daha çok uyumak için geliyor.

  Aydın da yaşlı adam sıkılıp minibüste yaşamaya başladı #2

  “AÇIK HAVA İYİ GELİYOR”

  Minibüste yaşamayı çok sevdiğini ve belediyenin barınma evine yerleştirme teklifini kabul etmediğini belirten Nazmi Sarıışık, açık havanın kendisine iyi geldiğini, huzur bulduğunu, ömrünün sonuna kadar bu şekilde yaşamaya devam edeceğini söyledi.

  Minibüste yaşamanın kendisi için zor olmadığını da belirten Sarıışık, “Burada rahatım iyi. Daha önce yaşadığım kiralık evde çok canım sıkılıyordu.” dedi.

  Aydın da yaşlı adam sıkılıp minibüste yaşamaya başladı #3

  Aydın da yaşlı adam sıkılıp minibüste yaşamaya başladı #4

  Aydın da yaşlı adam sıkılıp minibüste yaşamaya başladı #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir