Petrol
76.41
0.34%
Euro
19.6868
0.00%
Dolar
18.6447
0.04%
Altın
1.079
0.69%
Borsa
4953
2.01%
Bitcoin
325.259
2.20%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C
  Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi

  Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi

  Akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış nedeniyle İzmir'de sokaklarda ördekler yüzdü, Balıkesir'de araçlar sular altında kaldı
  • Ajanslar
  • 29.11.2016 - 08:19

  İzmir'de, sabah saatlerinden bu yana etkili olan sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

  Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi #1

  ÖRDEKLER SOKAKLARDA YÜZDÜ

  Konak ilçesinde bazı caddelerde rögarlar taşarken, bazı araçlar yolda kaldı, su birikintilerinin olduğu bir sokakta yüzen iki kaz ve bir ördek dikkati çekti.

  Hayvanların sahibi Ali Sapmaz, AA muhabirine, "İzmir'de sokakların, kazları için doğal bir yaşam alanına dönüştüğünü" söyledi.

  Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi #2

  Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi #3

  Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi #4

  AYVALIK SULAR ALTINDA

  Akşam saatlerinde hortum ve fırtınanın vurduğu Ayvalık gece saat 03.00 sıralarında da aşırı sağanak yağışa maruz kaldı. Ayvalık'ta etkili olan yağış nedeniyle ilçenin bir çok cadde ve sokağı sular altında kaldı.

  İzmir'de onlarca ev ve iş yerini su bastı VİDEO

  Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi #5

  SEL İZMİR-ÇANAKKALE YOLUNU ETKİLEDİ

  Sel suları en çok E 87 İzmir Çanakkale Karayolunu etkiledi. Sel suları seyir halindeki TIR'ları ve araçları sürükledi. Bölgede bir çok iş yeri ve sular altında kaldı. Selin etkilediği bölgede çok sayıda ekip ve iş makinesi biriken suları tahliye için yoğun bir çaba harcıyor.

  Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi #6

  MAHSUR KALANLARA AFAD YARDIM ETTİ

  Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar ise AFAD ekipleri tarafından botlar ile kurtarıldı. Bölgede çok sayıda vatandaşın sel suları nedeniyle mahsur kaldığı öğrenildi.

  Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi #7

  ARAÇLAR SULARA GÖMÜLDÜ

  Yağıştan kaçmak için yol kenarlarındaki dinlenme tesislerine sığınan vatandaşları araçları ise suların içine adeta gömüldü. Şu ana kadar sel felaketi bölgesinden yaralı ve ölüm haberi gelmezken bilançonun günün ilk ışıkları ile ortaya çıkması bekleniyor.

  KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI

  İzmir'in Bergama İlçesi'nde sağanak yağış nedeniyle meydana gelen heyelanda Bergama-Ayvalık Karayolu trafiğe kapatıldı.

  Kozak Mahallesi İncecikler Mevkii'nde bugün akşam saatlerinde sağanak yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Bergama-Ayvalık Karayolu oluşan heyelan nedeniyle trafiğe kapatıldı. Devlet Su İşleri (DSİ) ve Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ekiplerinin yolu trafiğe açmak için başlattığı çalışma sürüyor.

  Sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi #8


  Görüş Bildir