Euro
10.2209
0.09%
Dolar
8.359
0.05%
Altın
501.67
-0.11%
Borsa
1.46
0.37%
Bitcoin
345.500
-7.47%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Aziz Sancar: Zekaya inanmıyorum

  Prof. Dr. Aziz Sancar, "Çoğu insan zekaya inanır, ben inanmıyorum, bizi birbirimizden ayıran emektir, ben çalışmaya inanıyorum" dedi.
  • İHA
  • 18.05.2016 - 15:27
  Aziz Sancar: Zekaya inanmıyorum

  aziz sancar

  DNA onarımı mekanizmaları konusunda yaptığı çalışmalarla Nobel Kimya Ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar ve eşi Gwen Sancar, Ankara Üniversitesi tarafından düzenlenen Üstün Bilim İnsanı Beratı Takdimi Töreni ve Sancar adına Çınar Ağacı dikimi törenine katıldı.

  Prof. Dr. Sancar’a, Prof. Dr. İbiş tarafından ’Üstün Bilim İnsanı Beratı’ takdim edildi.

  "ZEKAYA İNANMIYORUM"

  Prof. Dr. Sancar ise, özgüvenin önemini vurgulayarak, "Özgüveni bana cumhuriyet verdi, çok idealist hocalarım vardı. Biz Türkler her şeyi yaparız, her şeyi başarırız, İstiklal Savaşı’nı kazandık, bütün Batı’ya karşı savaştık İstiklal’imizi kurduk ve şimdi devam ettirmenin yolu eğitimdir diye bize aşıladılar. Biz her şeyi yaparız düşüncesiyle büyüdüm, hocalarımız doğru söylüyor ’biz Türkler her şeyi yaparız’ fikriyle Amerika’ya gittim, aşırıya kaçırdım. Biz çalıştığımız ve ürettiğimiz sürece üstün olacağız, üstünlük genetik değildir, bütün insanlar birbirine eşittir. Çoğu insan zekaya inanır, ben inanmıyorum, bizi birbirimizden ayıran emektir, ben çalışmaya inanıyorum" diye konuştu.

  Törenin ardından Prof. Dr. Sancar adına Çınar Ağacı dikimi gerçekleşti ve ağacın dikildiği alana ’Aziz Sancar Bilim Meydanı’ ismi verildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir