Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.744
0.13%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Babasına ev almak isteyen şehidin hayali gerçek oldu

  Sur'da şehit olan Uzman Çavuş Hakan Kaçar'ın, gecekonduda oturan babasına bir hayırsever tarafından apartman dairesi alındı.
  • 11.03.2016 - 12:58
  Babasına ev almak isteyen şehidin hayali gerçek oldu

  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Hakan Kaçar'ın "gecekonduda yaşayan ailesine ev alma" hayali, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım aracılığıyla bir hayırsever tarafından gerçek oldu.

  Babasına ev almak isteyen şehidin hayali gerçek oldu #1

  "DEVLETİMİZ, MİLLETİMİZ SAĞ OLSUN"

  Şehit Uzman Çavuş Mustafa Hakan Kaçar'ın, Narlıdere'nin Ilıca Mahallesi'nde dere yatağının kenarında, iki odalı gecekonduda yaşayan babası Yunus Kaçar, oğlunun şehit olmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın taziye mesajı gönderdiğini ifade etti. Kaçar, "Hepsinin başsağlığı mesajlarını okuduk. Allah onlardan razı olsun. Devletimiz, milletimiz sağ olsun. Böyle olunca bambaşka bir duyguya kapıldık. Şehit ailesi olarak çok onur verici bir olay. Bu vatan için ölmek de hakikaten çok şerefli bir şey. Böyle duygulara kapıldık, bundan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

  Babasına ev almak isteyen şehidin hayali gerçek oldu #2

  "HAYALİ GERÇEKLEŞTİ"

  Şehit oğlunun Ilıca Mahallesi'nde büyüdüğünü ve bu çevreden kopmak istemediğini anlatan Kaçar, şöyle konuştu: "Burada onun hatıralarını yaşatıyoruz. Burada büyüdü, burada umutları, hayalleri vardı. Ben ona 'öğretmenlik yap' desem de benim çocuğum polis, asker olmak istiyordu. Oğlum Sur'a giderken biz endişelensek de o hiç tereddüt etmedi. Biz şehidimizi bu şekilde verdik Türkiye'ye. 'Baba sana daire alacağım, sizi bu gecekonduda oturtmayacağım' diyordu. Bakanımız Binali Bey, oğlumun şehit olduğu haberinden sonra bizi ziyaret etmiş, ben o an çok fazla kendimde değildim. O an için konuşmuş, söz vermiş. Bize de daha sonra söylediler. 'Şehidimizin ailesini ev sahibi yapacağız' demiş. Sonra da onun aracılığıyla bir hayırsever bize ulaştı ve bu işi gerçekleştirdi."

  Babasına ev almak isteyen şehidin hayali gerçek oldu #3

  "NARLIDERE'DE HATIRALARI VAR"

  Oğlunun Narlıdere'yi çok sevdiğini ifade eden Kaçar, adının paylaşılmasını istemeyen hayırseverin kendilerine Ilıca Mahallesi'nde bir daire aldığını ifade etti. Kaçar, yıllardır yaşadıkları mahallede kalarak oğullarının hatıralarını yaşatma imkanı bulacaklarını dile getirerek "Onun çocukluğu bu mahallede geçti. Bu mahallede daha güzel bir evde oturmak istiyordu, bizi de öyle yaşatmak istiyordu. Hayalleri burada bir ev almaktı. Bakanımız Binalı Yıldırım ve hayırseverler şehidimizin hayallerini gerçekleştirdi." diye konuştu.

  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 24 Temmuz'da PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Hakan Kaçar şehit olmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir