Babasını gözlerinin önünde vurdular

Babasını gözlerinin önünde vurdular

Konya'da trafikte yol vermeme nedeniyle çıkan tartışmada, 33 yaşındaki fırıncı Mehmet Bozkuş, kimliği henüz belirlenemeyen bir sürücü tarafından 4 yaşındaki kızının gözleri önünde göğsünden tabanca ile vurularak ağır yaralandı.

YOL ORTASINDA TARTIŞMAYA BAŞLADILAR

Olay, dün saat 22.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Sahibata Mahallesi Mimar Muzaffer Caddesi üzerinde bulunan Mümine Hatun Sokak girişinde meydana geldi. Mehmet Bozkuş, işyerine kapattıktan sonra yanındaki kızı Hasibe Bozkuş ile 42 HC 822 plakalı otomobiliyle evine gitmek üzere yola çıktı. Otomobil Mümine Hatun Sokak girişine geldiğinde, plakası ve sürücüsünün kimliği henüz belli olmayan siyah renkli hafif ticari araçla karşılaştı. Bunun üzerine iki sürücü arasında yol vermeme nedeniyle tartışma başladı. İki sürücünün de aracından inmesi üzerine tartışma kavgaya dönüştü. Kimliği belirlenemeyen sürücünün tabancasını çekerek ateş etmesi sonucu Bozkuş göğsünden yaralandı. Bozkuş kanlar içinde yere yığılırken, diğer sürücü aracına binerek hızla uzaklaştı.

MİNİK KIZIN GÖZYAŞLARI

Babasının yere yığıldığı gören minik Hasibe ağlamaya başladı. Hasibe, çevredekiler tarafından meyve suyu ve çikolata verilerek sakinleştirilmeye çalışıldı. Yaralı Bozkuş da ambulansla Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Hasibe ise daha sonra olay yerine gelen bir akrabası tarafından götürüldü.

Polis, kaçan şüphelinin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.