Petrol
87.25
-0.29%
Euro
18.19
0.18%
Dolar
18.5008
-0.03%
Altın
989.57
0.17%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
363.066
-0.32%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Babasının 4 yıl sakladığı minik Elif bulundu

  Marangoz baba, kaçırdığı kızı Elif'i 4 yıl gardırobun içindeki gizli bir bölmede sakladığı ortaya çıktı.
  • Ajanslar
  • 11.09.2016 - 04:04
  Babasının 4 yıl sakladığı minik Elif bulundu

  Babasının 4 yıl sakladığı minik Elif bulundu #1

  İzmir’de filmleri aratmayan 4 yıllık bir kayıp çocuk davası polise giden bir ihbar telefonu sayesinde çözüldü. Aysun D. (33) ve Muharrem S. 4 yıl evli kaldıktan sonra şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2012’de boşandı. İzmir 14’üncü Aile Mahkemesi o dönem 3 yaşında olan kızları Elif S.’nin velayetini anneye verdi.

  KIZINI ADLİYE ÖNÜNDEN AVUKATININ ARABASIYLA KAÇIRDI

  Muharrem S., duruşma sonrası adliye çıkışında kızını Aysun D.’nin elinden zorla alıp avukatının otomobiliyle kaçırdı. Aysun D., olaya tanık olan adliyede görevli bir psikolog ve pedagogla birlikte savcılığa başvurup şikâyetçi oldu. 8’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkan Muharrem S. çocuğunu kaçırmadığını, annesine teslim ettiğini öne sürdü.

  Babasının 4 yıl sakladığı minik Elif bulundu #2

  MİNİK ELİF OKULA HASTANEYE GİDEMEDİ

  Aysun D. ile savcılık, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na yazılar yazıp 3 yaşındaki Elif’e dair bir ipucuna ulaşmaya çalıştı. Ancak küçük kızın Türkiye genelinde hiçbir okulda kaydı bulunamadı, hastane ve sağlık ocaklarına tedavi için gitmediği, yurtdışına da çıkmadığı belirlendi.

  POLİS 20’DEN FAZLA BASKIN YAPTI

  Annenin şikâyeti üzerine mahkeme kararıyla küçük kızın babasının evi, akrabaları ve gidebileceği yerler tek tek arandı. Polis, baba ve yakınlarına ait evlere 20’den fazla baskın yaptı, Muharrem S.’yi günlerce takip etti. Anne ve ailesi de aylar boyunca Muharrem S.’nin evinin önünde sabahladı. Ancak küçük kızın izine rastlanmadı. Çocuğuna kavuşmak için 17 defa BİMER ve Cumhurbaşkanlığı’na mektup yazan çaresiz anne hiçbir sonuç alamadı.

  Babasının 4 yıl sakladığı minik Elif bulundu #3

  GARDIROBUN ARKASINDA BULUNDU

  Önceki gün küçük Elif’in, babasının Bornova’daki evinde saklandığı ihbarı yapıldı. Hâkim kararıyla eve baskın yapan polis dakikalarca evi aradı. Tam ‘Bulunamadı’ derken, yüklük olarak kullanılan gardırop aramaya katılan bir polis memurunun dikkatini çekti. Dolaptaki yataklar kaldırıldığında, gizli bir bölme bulundu. 1.20 metre uzunluğundaki bölmenin önündeki tahtaları kaldıran ekipler, fenerle içeri baktığında 7 yaşındaki Elif’i gördü. Küçük kız, kadın polis memurları tarafından Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

  KIZINA ANNEN SENİ TERK ETTİ SESİNİ ÇIKARMA DEMİŞ

  Baskın sonrası Elif’i sakladığı iddia edilen dede A. Rıza S., babaanne Kevser S. ve baba Muharrem S. gözaltına alındı. Dede ifadesinde oğlunun, torununu bir gün önce eve getirdiğini ve zaman zaman getirip götürdüğünü iddia etti.Babanın hiç sokağa çıkarmadığı kızını okula göndermediği, hastalandığı zaman doktora bile götürmediği öne sürüldü. Muharrem S.’nin küçük kızı gizli bölmeye saklarken “Sesini çıkarma, annen seni terk etti. Eğer polisler seni bulursa alırlar. Beni de hapse atarlar, babasız büyürsün” diye tehdit ettiği iddia edildi.


  Görüş Bildir