Euro
10.1521
0.64%
Dolar
8.3713
1.11%
Altın
492.87
0.76%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
470.010
1.07%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Baca temizleyen kişi yüksek gerilime maruz kaldı

  Esenyurt'ta baca temizlemek için çatıya çıkan bir kişi, elindeki sopanın yüksek gerilim hattına değmesi sonucu hayatını kaybetti.
  • 22.01.2015 - 20:05
  Baca temizleyen kişi yüksek gerilime maruz kaldı

  esenyurt

  Esenyurt Saadetdere Mahallesi’nde meydana gelen olayda,  Haydar Sarı (37) isimli vatandaş, sobanın bacasını temizlemek için çatıya çıktı. Bu sıra elinde bulunan sopa evin çatısının hemen üstünden geçen yüksek gerilim hattının tellerine çarptı.

  4 DAİREDE HASAR OLUŞTU

  Akıma kapılan talihsiz adam feci şekilde can verdi. Bu sırada hatta meydana gelen patlama sonucu binada da büyük çapta hasar meydana geldi. Binadaki 4 dairede bulunan elektrik panolarında da patlama meydana gelirken, dairelerden birinin tavan kısmında çökme ve duvarlarında yıkılma meydana geldi.

  BİNA SAKİNLERİ TEPKİ GÖSTERDİ

  Bina ve mahalle sakinleri ise yaşanan olayın ilk olmadığını belirterek, büyük tepki gösterdi. Hayatını kaybeden Haydar Sarı’nın ev sahibi Cemal Elalmış, “Saat 17.30’da kiracım yukarı çıkmış orada telle oynarken akıma kapılarak öldü. Burada bulunan herkes mağdur bize kimse yardım etmiyor. Burada çok fazla hasar var dört evde de çok fazla hasar var” dedi.

  İstanbul'da yüksek gerilim dehşeti

  "BİZ AKIL HASTASI OLDUK"

  Mahalle sakini Fatma Dinçer ise çok korktuklarını belirterek, “Biz akıl hastası olduk, her gün birisi ölüyor burada. Bizi buradan kimse kurtarmıyor. Bu mahallede 5 bina yandı, daha önceden de insanlar öldü. Buradan yüksek gerilimi kaldırsınlar. Bize burayı neden sattılar yüksek gerilim varsa. Biz köyden geldik, anlamayız bundan. Burada herkes tehlike altında yaşıyor. Bize bir çare bulsunlar” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir