Petrol
112.55
0.34%
Euro
17.3581
-0.17%
Dolar
16.6246
-0.08%
Altın
972.66
-0.03%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
338.066
-1.38%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Bağcılar'da iki caminin muslukları çalındı

  Bağcılar’da aynı mahallede bulunan iki caminin muslukları, aynı akşam yerlerinden sökülerek çalındı. Soğuk havada dışarıda su bidonlarıyla abdest almak zorunda kalan vatandaşlar duruma isyan etti.
  • 12.02.2014 - 10:19
  Bağcılar'da iki caminin muslukları çalındı

  Bağcılar da iki caminin muslukları çalındı #1

  İstanbul Bağcılar’da aynı mahallede bulunan iki caminin avlusundaki musluklar, aynı akşam yerlerinden sökülerek çalındı. İlk olay, Ertuğrul Gazi Camii’nde yatsı namazında meydana geldi. Cemaatin namazda olmasını fırsat bilen hırsızlar, caminin tuvaletine girerek bütün muslukları söktü.

  MUSLUKLARI ÇALIP KAYIPLARA KARIŞTILAR

  Cemaat namazdan çıkana kadar kısa sürede 9 tane muslukları yerlerinden sökerek çalan hırsızlar, iddiaya göre yatsı namazından sonra da aynı mahallede bulunan Yeni Cami’ye geçti. Caminin yeni yapılan şadırvanına giren hırsızlar, buradan da 25 musluğu çalarak kayıplara karıştı.

  Bağcılar da iki caminin muslukları çalındı #2

  SU BİDONLARIYLA ABDEST ALDILAR

  Şadırvanlarda abdestlerini alamayan vatandaşlar ise çözümü kendi yöntemleriyle uygulamaya çalıştı. Dışarıda su bidonlarıyla abdestlerini almaya çalışan vatandaşlar, duruma isyan ederek yetkililerden yardım istedi.

  ''DIŞARIDA ABDEST ALMAK ZORUNDA KALDIK''

  Dışarıda abdest alan bir vatandaş, “Musluklar çalındığı için şadırvanda abdestimizi alamıyoruz. Bu soğukta dışarıda almak zorunda kalıyoruz. Elimiz, kolumuz, ayağımız üşüyor” dedi.

  Bağcılar da iki caminin muslukları çalındı #3

  ''BİR ŞEY DESEK SALDIRIYORLAR''

  Kadir Bitiş isimli bir vatandaş ise, “Tekrardan aynı şeylerin olmasından korkuyoruz ancak sürekli buraya geliyorlar. Bir şeyde diyemiyoruz, desek saldırıyorlar. Cemaat çok mağdur bu olaydan” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir