Bağdat Caddesi'nde bomba paniği

Bağdat Caddesi'nde bomba paniği

Bağdat Caddesi Feneryolu mevkiinde saat 12.00 sıralarında bir kişi 34 BFP 05 Plakalı siyah renkli Wolkswagen Transporter minibüsü çalışır vaziyette bırakıp ayrıldı. Aradan yarım saat geçtikten sonra aynı minibüs için 155 polis İmdat hattına araçta bomba olduğu ihbarı yapıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri çalışır vaziyette buldukları minibüsü incelemek üzere bomba imha uzmanına haber verdi.

BAĞDAT CADDESİ TRAFİĞE KAPATILDI

Bu sırada Bağdat Caddesi trafiğe kapatılarak kontrollü bir şekilde araç geçişine izin verildi. Camları siyah filmle kaplı olan minibüsün sağ camı fünye ile patlatıldıktan sonra bomba arama köpekleriyle olay yerine gelen bomba imha uzmanı minibüsün içinde detaylı bir arama yaptı.

DEVLET BÜYÜKLERİNİ HEDEF ALAN METİN

Minibüs içinde yapılan incelemede üzerinde devlet büyüklerini hedef alan metnin yazdığı karton kutu olduğu görüldü. Cadde üzerinde işyerleri bulunan vatandaşlarda, "Minibüs çalışır vaziyetteydi, birisi bırakıp gitti polisler gelip inceleme yaptı" diye konuştu. Polis ekipleri çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarını kontrol edip minibüsü bırakan kişinin kimliğini tespit etmeye çalışıyor.