Petrol
112.22
1.12%
Euro
17.5388
0.07%
Dolar
16.5432
0.10%
Altın
972.3
0.36%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
349.573
1.82%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Bağımlılıkla mücadele müdürü uyuşturucu ile yakalandı

  Çantasında uyuşturucu madde ele geçirilen Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları Federasyonu Kurucu Genel Müdürü İsmail Karakaş, tutuklandı.
  • 21.01.2016 - 08:41
  Bağımlılıkla mücadele müdürü uyuşturucu ile yakalandı

  Bağımlılıkla mücadele müdürü uyuşturucu ile yakalandı #1

  Milliyet'in aldığı bilgiye göre, Ankara'da yapılan bir uyuşturucu operasyonu kapsamında Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu (UBAM) Kurucu Genel Müdürü İsmail Karakaş'ın aracında arama yapıldı. Karakaş'ın arabasında bulunan çantasında uyuşturucu madde ele geçirildi. Gözaltına alınan Karakaş, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. UBAM Genel Başkanı Dila Tezemir, Karakaş'ın tutuklanmasına ilişkin soruları söyle yanıtladı:

  "KENDİ KİŞİSEL ÇANTASINDA MADDE BULUNDU"

  "Tutuklandığı doğru. Net olarak bilmiyoruz. Yargı aşamasında kendisi tutuklu olarak yargılanacak. Üzerine atılan bir suç var. Biz de bekliyoruz. Araştırmalar yapılıyor. Avukatlar devrede. Şu an net bir şey bilmiyorum. Tamamen kişisel olan bir konu. Uyuşturucu nedeniyle olduğu da doğru, evet. Kendi kişisel çantasında madde bulundu.

  KOMPLO OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ

  Kendisi kullanıcı da olmadığı için bu işi yapan bir kişinin de maddeyi bulundurması mümkün olmayacağı için bizler inanmıyoruz ama en son kararı yargı söyleyecek. Bizler komplo olduğunu düşünüyoruz. Operasyon düzenlendi. Direkt İsmail Bey'i araçtan alıyorlar. Federasyon içinden ya da merkezinden değil. Araçtan alıyorlar İsmail Bey'i. Araç içinde kendi şahsi çantasının içinden çıkıyor. Federasyonla alakası yok hiçbir şekilde. Şahsına takip üzerine düzenlenmiş bir operasyon bu. Bizler ekip arkadaşları olarak bunun komplo olduğunu düşünüyoruz."

  AVRUPA'NIN EN BAŞARILI SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ SEÇİLMİŞTİ

  UBAM Federasyonu Başkanı Dila Tezemir ve Genel Müdürü İsmail Karakaş, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri dahil 47 ülkede bulunan 251 sivil toplum örgütünün oyuyla Avrupa'nın en başarılı sivil toplum örgüt lideri, UBAM Federasyonu ise Avrupa'nın en başarılı sivil toplum örgütü seçilmişti.

  BAKANLIKLA PROJE

  UBAM ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü arasında da devlet ve millet işbirliğiyle Türkiye'de ilk defa uygulanacak bağımlılık rehabilitasyonu uygulaması için ortak proje başlatılmıştı. Karakaş, bu ay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ankara İl Müdürü Selim Çelenk'i makamında ziyaret etmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir