Dolar
7.7912
1.7367%
Euro
9.0829
1.9725%
Altın
1872.42
0.5731%
Borsa
1121.17
-0.2668%
G. Altın
468.854
2.2597%
Bitcoin
85042.86
3.3714%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Bahçeli: MHP terörle tek başına da mücadele eder

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, katıldığı toplu açılış töreninde konuştu.
  • 22.09.2012 - 19:53
  Bahçeli: MHP terörle tek başına da mücadele eder

  Bahçeli: MHP terörle tek başına da mücadele eder #1

  Bahçeli, ''Kimse kalmasa da bölücü terörle mücadele edecek kimseler bulunmasa da emin olun tek başına MHP vardır ve ayaktadır'' dedi. Gölbaşı Belediyesi'nce yaptırılan ''Bahçeli Parkı'', ''Bahçeli Kültür Merkezi'' ve ''Bahçeli Parkı Yaşlılar Kültür Evi'' ile ''Rauf Denktaş Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi'' MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de katıldığı törenlerle açıldı.

  Açılış sonrası, ''Ülkemizin alacakaranlık bir kuşakta bulunduğu, acıların ve kayıpların olağanüstü bir seviyeye çıktığı bir zaman dilimindeyiz'' diyen Bahçeli, ''Şahit olduğunuz üzere bölücü terör saldırıları artık eşik ve sınırları çoktan aşmıştır. Askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız ve masum insanlarımız arkası arkasına teröre kurban gitmektedir'' ifadesini kullandı.

  HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  ŞEHİT BAŞSAVCININ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI

  Türkiye'nin, ''Kanlı bir heyelanın tam ortasına düştüğünü'' savunan Bahçeli, şöyle devam etti: ''Acımasızlığın, vicdansızlığın ve vahşiliğin farklı örneklerine her gün bir yenisi eklenmektedir. Kaymakam, öğretmen, imam, sağlık ve güvenlik görevlisi kaçıran, anaları ağlatan, yürekleri dağlayan caniler suikastlarını her düzeyde yaygınlaştırmaktadır. Nitekim geçtiğimiz günlerde Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun, hunharca uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit düşmüştür. Gencecik yaşta kaybettiğimiz bu hukukçumuz hepimizi üzmüştür. Buradan merhum Ovacık Başsavcısı Murat Uzun başta olmak üzere, tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Ailelerine, mesai ve silah arkadaşları ile Türk milletine başsağlığı diliyorum.''

  TEHDİT PROPAGANDA İNFAZ ÜÇGENİ SÜREKLİ GENİŞLİYOR

  Artık hakim ve savcıların da teröristlerin doğrudan hedefleri arasında olduğunu dile getiren Bahçeli, ''Maksat devleti belirli bir bölgeden arındırmak ve kamu görevlilerini ayıklamaktır. Bunun için de 'tehdit-propaganda-infaz' üçgeni sürekli genişletilmektedir'' diye konuştu. ''Maalesef bölücü terör örgütü, bulduğu uygun ortamda cinayetlerini gerçekleştirirken, müzakere prizmasından bakan şaşı ve şaibeli bakışlar mücadele azmini kırmakta ve yıpratmaktadır'' ifadesini kullanan Bahçeli, şunları söyledi:

  ''Canımıza ve hayat hakkımıza göz koyan teröristlerle müzakere ve mütareke çağrıları iktidardan muhalefete kadar oluşan teslimiyet kuşağında hayasızca dillendirilmektedir. Sanki PKK galip taraftır da Türk milletinin bölücü taleplere boyun eğmesi istenmektedir. Yarım demokrasi bilgisi, yanlış özgürlük algısı ve yozlaşmış barış anlayışı terörü canlı ve diri tutmak için neredeyse seferber olmuştur. Görülmektedir ki Bizans'ın varisleri zinde ve işbaşındadır. Pazarlığı, acziyeti ve tavizi totem haline getirenler kuyruğa girmişlerdir. Müzakere afyonu yutmuş gafillerin ısrarı, çabası ve hedefi bellidir. Oslo ihanetinin tekrar ayağa kalkması için gösterilen yoğun çabanın nedenlerini burada aramak lazımdır. İktidar Oslo demektedir. Anamuhalefet CHP Oslo'yu esas olarak onaylamaktadır. PKK'nın siyaset kolu BDP, Oslo havarisidir. Midesi dolu, kafası boş, vicdanı hacizli, kalemi ipotekli ve düşünceleri küflü sözde aydınlar Oslo heveslisidir. Bölgemizde asırlık hesabı olanlar, Kürdistan'ı dün kuramayıp bugün hayata geçirmenin arayışında olanlar Oslo bataklığına umut bağlamaktadır.''

  BAŞ VEREN AMA BAŞ EĞMEYEN BİR ECDADIN TORUNLARIYIZ

  Bahçeli, bir tek MHP'nin, ''Ankara'' dediğini ileri sürerek, ''Çünkü biz Türk milletine inanıyoruz, çünkü biz Gölbaşı'nın kararına güveniyoruz. Zafer, şan ve şerefle dolu olan tarihimizin neresinde eşkıyaya teslim olmak vardır? Biz alçalmayan, baş veren ama baş eğmeyen bir ecdadın torunlarıyız. Kimse kalmasa da bölücü terörle mücadele edecek kimseler bulunmasa da, emin olun tek başına MHP vardır ve ayaktadır. Biz yaparız, biz başarırız ve biz Türk milletine silah doğrultan elleri fırsat verilirse muhakkak kırarız'' dedi.

  Devlet Bahçeli, konuşmasını, ''Ne Mutlu Türküm diyene'' diyerek tamamladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir