Petrol
113.36
-0.39%
Euro
17.4968
-0.32%
Dolar
16.6702
-0.07%
Altın
976.11
0.00%
Borsa
249
0.00%
Bitcoin
338.840
-3.04%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C
  Bakan Akar, şehit eşinin bayrak isteğini yerine getirdi

  Bakan Akar, şehit eşinin bayrak isteğini yerine getirdi

  Milli Savunma Bakanı Akar, Şırnak’ta şehit olan 4 işçinin ailelerine başsağlığı ziyaretinde bulundu. Akar, şehit eşlerinden birinin bayrak istemesi üzerine, getirilen bayrağı öperek teslim etti.
  • DHA
  • 19.06.2020 - 22:33
  • Güncelleme : 19.06.2020 - 22:33

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile birlikte Şırnak'ın Güçlükonak ilçesine bağlı Akçakuşak köyüne gitti.

  Bakan Akar, şehit eşinin bayrak isteğini yerine getirdi VİDEO

  BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

  Köy camisinin avlusunda kurulan taziye yerinde, Silopi'de bölücü terör örgütünün el yapımı patlayıcı ile düzenlediği saldırıda şehit olan işçiler Emin Eruğul, Hacı Atilla, Nesim Beştaş ile Osman Tuncay'ın anne, baba, eş ve yakınlarını ziyaret eden Bakan Akar ve komutanlar, aileye başsağlığı dileklerini iletti.

  Bakan Akar, şehit eşinin bayrak isteğini yerine getirdi #1

  "SİZLERLE BİR VE BERABERİZ"

  Şehit yakınları ve köylülerle uzun süre oturan ve taleplerini dinleyen Bakan Akar, "Biz bu mücadelede sizlerle bir ve beraberiz. Şehit ailelerimiz için maddi, manevi yapılması gereken ne varsa, bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

  Bakan Akar, şehit eşinin bayrak isteğini yerine getirdi #2

  "PEŞLERİNİ BIRAKMADIK BIRAKMAYACAĞIZ"

  Bir şehit yakınının "İntikamımızın alınmasını istiyoruz" sözleri üzerine Bakan Akar, şunları söyledi:
  "Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Şu anda binlerce asker, dağda, ovada teröristlerin peşinde. Onlar kaçıyor, biz kovalıyoruz. Onların inlerini, barınaklarını, mağaralarını başlarına yıkmaya devam ediyoruz. Bu durmayacak. Bu alçaklar, bu hainler kalleş saldırılarının hesaplarını verecekler. Hepsi dağıldı, kaçacak delik arıyorlar. Peşlerini bırakmadık bırakmayacağız, döktükleri kanların hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz. Gece-gündüz sürekli onların peşindeyiz. Bu iş bitecek inşallah. Cumhurbaşkanımızın bize talimatı bu, 'Bu işi bitirin' diyor. Bugünlere kolay gelinmedi. Bu günlere gelinmesinde askerin, jandarmanın, polisin, korucuların emeği, kanı, teri var. Bu noktaya geldik, inşallah bu noktadan sonra da bitecek bu iş. Teröristlerin yurt içindeki yuvaları başlarına yıkıldı, sınır ötesinde de nereleri varsa başlarına yıkıyoruz. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek, ülkemizi halkımızı bu musibetten kurtaracağız inşallah."

  Bakan Akar, şehit eşinin bayrak isteğini yerine getirdi #3

  ŞEHİT EŞİNİN BAYRAK TALEBİ

  Ziyaretin sonunda şehitlerden birinin eşi Bakan Akar'dan Türk Bayrağı istedi. Bakan Akar getirilen Türk Bayrağı'nı öperek şehit eşine hediye etti. Köylüler de Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi'ne ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, "Her zaman sizin yanınızdayız, sizlerle gurur duyuyoruz" dedi.

  Bakan Akar, şehit eşinin bayrak isteğini yerine getirdi #4

  Bakan Akar, şehit eşinin bayrak isteğini yerine getirdi #5

  Bakan Akar, şehit eşinin bayrak isteğini yerine getirdi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir