Dolar
7.8064
0.0743%
Euro
9.1157
0.1274%
Altın
1884.94
0.1918%
Borsa
1121.17
0%
G. Altın
471.703
-0.1168%
Bitcoin
83586.86
-1.4214%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Bakan Ergin cezaevinde iftar yaptı

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin, cezaevi personeliyle iftar yaptı.
  • 25.07.2012 - 04:39
  Bakan Ergin cezaevinde iftar yaptı

  Bakan Ergin cezaevinde iftar yaptı #1

  "ZOR VE STRESLİ BİR GÖREV.."

  İftarın ardından başarılı personele plaket veren Ergin, ceza infaz kurumları çalışanlarının zor, stresli bir görevi yerine getirdiklerini belirtti.

  Ergin, ceza infaz sisteminin önemli aşama katettiğini, her geçen gün daha önemli imkanlara kavuştuğunu kaydeden, yaşanan gelişmelere karşın, alınması gereken çok yol olduğunu dile getirdi.

  Bakan Ergin cezaevinde iftar yaptı #2

  Ceza infaz kurumlarının standartlarının dünya ortalamasının üzerine çıkarıldığını ifade eden Ergin, ''Bu kapsamda bulunduğumuz kampüs örnek bir tesis. Temenni ederiz ki bu tesiste barınan kişi sayısı her geçen gün azalsın'' diye konuştu.

  "PERSONEL SİNİRLERİNE HAKİM OLMALI"

  Kurum personelinin sinirlerine hakim olması, tutuklu ve hükümlülerin haklarını ihlal etmeden, ettirmeden hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Ergin, son dönemde personelin bu konuda ciddi bir aşama katettiğini söyledi.

  Personelin, 116 bin 400 hükümlü ve tutukluya hizmet verdiğine dikkati çeken Ergin, ''Cezaevlerinden tahliye olanların önemli kısmı gördükleri muamele noktasında geçmişe nazaran çok daha övgüyle bahsederek teşekkürlerini ifade ediyorlar'' ifadesini kullandı.

  Yaşanan olumlu gelişmelere karşın, zaman zaman yanlış uygulamaların, olmaması gereken davranışların cereyan edebildiğini belirten Ergin, ''Bu kadar kalabalık bir mekanda zaman zaman arzu edilmeyen ve doğru olmayan tasarrufların olduğuna tanıklık edebiliyoruz. Sevindirici olan şu: Her geçen gün daha insanca infazın yapılabildiği standartlara yaklaşma noktasında olumlu yönde mesafe katettiğimiz açık bir gerçek'' değerlendirmesinde bulundu.

  Bakan Ergin cezaevinde iftar yaptı #3

  Öte yandan, Ergin, iftar öncesinde yeni inşa edilen çocuk hükümlülerin kalacağı eğitim evinde incelemelerde bulundu.

  Bakan Ergin cezaevinde iftar yaptı #4

  Ergin, 150 kişi kapasiteli, hükümlü çocukların ziyaretlerine gelen aileleriyle kalabileceği tesisi 1 ay içinde açmayı planladıklarını bildirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir