Euro
15.2288
-0.47%
Dolar
13.4887
-0.13%
Altın
802.0880
0.20%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
510.001
4.16%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Bakan Eroğlu: 49 şehrin su sorununu çözdük

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.
  • 16.11.2012 - 21:33
  Bakan Eroğlu: 49 şehrin su sorununu çözdük

  Bakan Eroğlu: 49 şehrin su sorununu çözdük #1

  Bakan Eroğlu, AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, gün içerisinde kentte toplam yatırım değeri 831 milyon TL olan 25 projenin temelini attıklarını söyledi.

  Partisinin icraatlarına değinen Eroğlu, ''AK Parti Hükümeti döneminde her sahada destanlar yazıldı. Mukayese etmeden neticeyi görmek mümkün değildir. Hükümetimiz, başı dik bir siyaset sergiledi. Bütün dünyada masaya yumruğunu vurduğu zaman ses getiren, dünya lideri bir başbakanımız var'' diye konuştu.

  BARABOL ALLAH'A ŞÜKÜR

  Bakan Eroğlu, Türkiye'nin geçmişte enflasyon ve vergi borçları nedeniyle sıkıntılı yıllar yaşadığını dile getirerek, Türkiye'nin şu anda Çin'den sonra büyümede dünyada ikinci sırada yer aldığını ifade etti.

  Bakanlığının çalışmalarında adeta zamanla yarıştığını vurgulayan Veysel Eroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  ''Bütün Türkiye'de bakanlığımızın 4 binden fazla şantiyesi var. Hükümetimizin ilk kurulduğu dönemde DSİ'nin çalışmalarını inceledim. Basit bir göletin, 15-20 yılda tamamlandığını gördüm. Müteahhitler, 'Verdiğiniz ödeneklerle şantiye masraflarını karşılamam mümkün değil' diyorlardı. Ama şimdi pazarlık yapıyoruz, para bol Allah'a şükür. Biz Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak zamanla yarışıyoruz. Çünkü ne kadar sürekli hizmet götürürsek, milletimizin refah seviyesi yükselecektir. Hedef 2023, hep birlikte yaşayacağız.''

  49 ŞEHRİN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

  Bakan Eroğlu, ülke genelinde çok fazla yatırım yaptıklarını ifade etti.

  Daha önce sadece İstanbul'da su sorunu olduğunu sandığını ancak bakan olduktan sonra 49 şehirde aynı sorunun olduğunu anladığını anlatan Eroğlu, ''Başbakanımız, 'Bütün şehirlerin su konusunu halledeceksin' dedi. 49 şehrin tamamının su meselesini 2050, 2060'a kadar, İstanbul gibi yerlerde ise 2070 yılına kadar kökünden çözdük. Hatta köylere de su götürme çalışmalarımız sürüyor. Ama şehirlerin büyük problemini çözdük. Her alanda çalışmalarımız devam ediyor. Sürekli toplu açılışlar yapıyoruz'' diye konuştu.

  Bakan Eroğlu'na, partisinin il başkanlığını ziyaretinde AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Seyit Eyyüpoğlu, Mahmut Kaçar, Mehmet Akyürek, Yahya Akman, Kasım Gülpınar ve Abdulkerim Gök de eşlik etti.


  Görüş Bildir