Petrol
91.58
-0.24%
Euro
18.4691
-0.42%
Dolar
18.5762
0.03%
Altın
1.023
-0.66%
Borsa
3466
0.00%
Bitcoin
376.150
0.79%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Bakan Eroğlu 8 tesisin açılışını yaptı

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Muş’ta 72 milyon TL değerindeki 8 tesisin açılışını yaptı.
  • İHA
  • 23.09.2016 - 02:52
  Bakan Eroğlu 8 tesisin açılışını yaptı

  Bakan Eroğlu 8 tesisin açılışını yaptı #1

  Bakan Eroğlu, Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişiminin alçakça olduğunu ve girişime karşı dik duran Muşlulara teşekkür etti.

  TESİSLERİN DEĞERİ 72 MİLYON LİRA

  Muş Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen 72 milyon TL değerindeki 8 tesisin açılış ve temel atma törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Seddar Yavuz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, kamu kurum amirleri ve çok sayıda çiftçi ile birlikte davetli katıldı.

  DARBE GERÇEKLEŞSEYDİ SURİYE'DEN KÖTÜ OLURDUK

  72 milyon TL değerindeki 8 tesisin açılışı öncesi bir konuşma yapan Bakan Eroğlu, 15 Temmuz tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimini alçakça olarak nitelendirerek 27 gün boyunca sokakları terk etmeyen Muş halkına da teşekkür etti. FETÖ darbe girişiminin aslında ülkeyi işgal etmek olduğunun altını çizen Bakan Eroğlu, "Eğer bu darbe teşebbüsü, vatanı işgal teşebbüsü gerçekleşse maazallah Suriye’den çok daha kötü durumda olacaktık. Suriye’den gelenlerin Irak’tan gelenlerin gideceği bir yeri var, Anadolu. Ama bizim gidecek yeri yok. Dolayısıyla Allah sizlerden razı olsun. Milletimizin kahramanlığı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, cesareti ve bütün herkesin Bakanlar Kurulu, bütün siyasi partilerin kararlığı neticesinde bu hain, alçak darbe girişimi püskürtüldü” dedi.

  Bakan Eroğlu’nun konuşmasından sonra 8 tesisin açılışı yapıldı. Ardından ağaçlandırma ve diğer projelerin ise kuraları çekilerek çiftçilere teslim edildi. Temel atma ve açılış töreninden sonra ise Koordinasyon toplantısı yapıldı. Daha Sonra Bakan Eroğlu, AK Parti İl Başkanlığı ve Muş Belediyesi ziyaretinden sonra Muş’tan ayrıldı.


  Görüş Bildir