Euro
10.8419
0.15%
Dolar
9.3055
0.12%
Altın
530.75
0.4%
Borsa
1.43
0%
Bitcoin
595.258
1.80%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C

  Bakan Selçuk: Karneler e-okul üzerinden alınabilecek

  Okulların 19 Haziran'a kadar açılmasının büyük sorunları da beraberinde getireceğini belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim süreci ve LGS ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • AA
  • 18.06.2020 - 11:14
  • Güncelleme : 18.06.2020 - 11:14
  Bakan Selçuk: Karneler e-okul üzerinden alınabilecek

  Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de okullar kapatıldı, uzaktan eğitime geçiş yapıldı. Karnelerin nasıl alınacağına dair sorular da gündeme geldi.

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuk olduğu AA Editör Masası'nda "Uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimin tamamını yaptık diyemeyiz, fakat yapmak istediğimizin fevkinde işler yaptık." dedi.

  İLKOKUL VE ORTAOKUL KARNELERİ, E-OKUL'DAN ALINABİLECEK

  Sözü karnelere getiren Bakan Selçuk, ilkokul ve ortaokul karnelerinin e-okul üzerinden, lise karnelerinin ise randevulu olarak okuldan alınabileceğini bildirdi.

  "OKULLARI AÇSAYDIK, DEVASA SORUNLARIMIZ OLACAKTI"

  EBA TV'nin 28 Ağustos'a kadar devam edeceğini belirten Selçuk ayrıca, "Okulları 19 Haziran'a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı." diye konuştu.

  Bakan Selçuk: Karneler e-okul üzerinden alınabilecek VİDEO

  "UZUN YAZ TATİLİ, TELAFİYİ ZORLAŞTIRIYOR"

  Selçuk, uzun süreli yaz tatilindeki tehlikeye dikkat çekerek, "Yaz tatili ne kadar uzun olursa bir sonraki senin telafisi o kadar zor oluyor. Unutmayı telafi etmek zaman ister, kayıp olur. O yüzden yazı verimli geçirmemiz lazım. Türkiye'deki herkes 'Benim şuna ihtiyacım var' deyip bulamadığı hiçbir şey olamaz.

  Bakan Selçuk: Karneler e-okul üzerinden alınabilecek #1

  "KİTAPLARI HEMEN OKULLARA VE VELİLERE ULAŞTIRACAĞIZ"

  Biz her şeyi sunalım. Ortaokul çocuklarımıza aplikasyonlar geliyor, liseler için farklı uygulamalarımız var. Her gün yoğunlaştırılmış İngilizce dersleri vereceğiz. Kitapları pazartesi, salı günü tanıtacağız ve hemen okullar velilere ulaştıracağız. Temmuz'da herkesin eline ulaşmış olacak." diye konuştu. Milli Eğitim Bakanı, telafi eğitiminin zorunlu olmadığını kaydetti.

  "SENARYOLARA KARŞI HAZIRLIKLIYIZ"

  Koronavirüs salgınında yeni dalga ihtimalini değerlendiren Bakan Ziya Selçuk, "Birçok senaryoya göre hazırlık var. Problem nereye doğru evrilirse, tedbir konusunda kararlıyız." ifadelerini kullandı.

  LGS'DE KORONA TANILI ÖĞRENCİLERE AYRI BİNA

  LGS için de açıklamalarda bulunan Selçuk, tüm senaryolara yönelik tedbirleri aldıklarını, velilerin kaygısını aşan bir kaygıya sahip olmak zorunda olduklarını vurguladı.

  LGS kapsamındaki sınava girecek koronavirüs tanılı öğrencilere ilişkin Selçuk, "Bunun tedbirlerini aldık, ayrı binaları oluşturduk, hiç merak etmesinler." bilgisini paylaştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir