Euro
11.1702
0.82%
Dolar
9.5905
0.95%
Altın
553.26
1.48%
Borsa
1.469
0.92%
Bitcoin
602.844
-1.00%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Bakan Soylu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu

  Süleyman Soylu, Bursa'nın Kestel ilçesinde meydana gelen sel nedeniyle 1 kişinin hayatını kaybettiği Dudaklı Mahallesi'nde incelemelerde bulunduktan sonra koordinasyon toplantısına katıldı.
  • AA
  • 22.06.2020 - 05:22
  • Güncelleme : 22.06.2020 - 05:22
  Bakan Soylu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aşırı yağışın sele neden olduğu Bursa'nın Kestel ilçesine ulaştıktan sonra Kayacık Mahallesi'ni ziyaret etti.

  Buradaki incelemelerinin ardından sel nedeniyle engelli Kader Akbaba'nın hayatını kaybettiği Dudaklı Mahallesi'ne geçen Soylu, yetkililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

  KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

  Mahalle sakinlerine "geçmiş olsun" dileklerini ileten Bakan Soylu, daha sonra Kestel Belediyesi'ne giderek, burada oluşturulan kriz masasında koordinasyon toplantısına katıldı.

  Bakan Soylu'ya Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti milletvekilleri ile diğer yetkililer eşlik etti.

  Bakan Soylu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu #1

  "YAĞMUR MEVSİM NORMALLERİNİN ÇOK ÜZERİNDE"

  Bölgeye ulaşan İçişleri Bakanı Soylu, yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu.

  Soylu, "Hissedilen yağmur mevsim normallerinin çok üzerindedir. Şiddetle yağmaya başlayınca hemen Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz gerekli tedbirleri almaya başladılar. Ancak özellikle bulunduğumuz bölgede hem Kestel'de hem Orhangazi'de ciddi bir yağış aldı. Arkamızda bulunan bir evde 7 kişinin bulunduğu evde 5 kişi kayıp. Biraz sonra gideceğimiz yerde de 25 yaşındaki Kader kızımız hayatını kaybetti. Arkada bahsettiğimiz bir evden bir kişi bulundu. AFAD, UMKE ve sivil toplum kuruluşları hep birlikte bir arama kurtarma yapıyor. Biraz önce Büyükşehir Belediye Başkanı'mız yağmurun şiddetini gösterdi. Araçları alıp sürüklediği, yollarda da alıp getirdiği taşlarla büyük hasarlar oluşturan bir yağmurla karşı karşıya kaldığımız açık. Şimdi yapacağımız tek iş, arama kurtarma konusunda, kayıp bulunan 4 kişiye sağ salim ulaşabilmek inşallah. Gerekli hasar tespitlerine başlanacak. Sonrasında vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı mağduriyet giderilecektir." ifadelerini kullandı.

  Bakan Soylu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu VİDEO


  Bakan Soylu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu #2

  Bakan Soylu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu #3

  Bakan Soylu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu #4

  Bakan Soylu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu #5

  Bakan Soylu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir