Petrol
83.01
-2.99%
Euro
19.5903
0.21%
Dolar
18.6374
0.00%
Altın
1.06
0.19%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
323.795
-0.70%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Bakan Ziya Selçuk'tan çocuklara: Tatilin tadını çıkartın

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların gerekli hazırlıklar yapılarak açılacağını belirterek, çocuklardan tatilin tadını çıkarmalarını istedi.
  • AA
  • 26.07.2020 - 18:47
  Bakan Ziya Selçuk'tan çocuklara: Tatilin tadını çıkartın

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugün, 2. sınıf öğrencisi bir çocuğun kendisine "okulların açılıp açılmayacağını" sorduğunu aktardı.

  Bu durumun, anne-baba kaygısının, çocuğun yanında konuşulan belirsizlik halinin yansıması olduğuna işaret eden Selçuk, kaygılarla olumsuzluklara odaklanarak çocuklara zarar verildiğini belirtti.

  "OKULLAR GEREKLİ HAZIRLIKLAR YAPILARAK AÇILACAK"

  Çocuklardan tatilin tadını çıkartmalarını isteyen Selçuk, "Yaz tatili bitti mi? Hayır. Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla meraklarımızla belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz. Bu çocukların şu anki meselesi 'Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım?" olmalı.

  O yavruya verdiğim cevabı buradan bir kez daha yineliyorum, sizler de çocuklarınıza söylersiniz; okullar gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın. Öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşacaksın inşallah. Şimdi yaz tatilindesin, tatilin tadını çıkar." ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir