Petrol
97.15
0.87%
Euro
18.4486
0.94%
Dolar
17.8592
-0.22%
Altın
1.032
-0.09%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
429.426
3.10%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Bakanlık ekrana çıkan çocuklarla yakından ilgilenecek

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bir televizyon kanalında programa çıkan Efe Koçyiğit gibi çocuklar için harekete geçti.
  • Haber Merkezi
  • 07.09.2017 - 07:59
  Bakanlık ekrana çıkan çocuklarla yakından ilgilenecek

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yurtiçi ve yurtdışından binlerce takipçisi olan “Çitos Efe” için başlatılan kampanyaya seyirci kalmadı.

  SÖMÜRÜLMELERİ ÖNLENECEK

  Hürriyet'ten Meltem Özgenç'in haberine göre; Efecan’ın özellikle fazla kilolu olması ve her görüntüsünde çikolata, dondurma yemesi, sürekli yemekten bahsetmesiyle birlikte başlatılan kampanyada aile hedef haline geldi. Küçük çocuğun ekrana çıkarılmasının ve sürekli yemek yedirilmesinin çocuk istismarı olduğu savunuldu. Bunun üzerine harekete geçen bakanlık, bir kurul oluşturdu. Bu kurulda, reklam filmlerinde, dizilerde, eğlence programlarında çıkan çocukların durumu tek tek incelenecek. Çocukların aileleri ile görüşülecek. Bu çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek, ekonomik anlamda sömürülmeleri önlenecek.

  Bakanlık ekrana çıkan çocuklarla yakından ilgilenecek #1

  PSİKOLOJİK DESTEK VERİLECEK

  Bu kapsamda ilk olarak Erzurumlu Efecan Koçyiğit’in ailesi ile görüşen bakanlık yetkilileri, aileyi özellikle obezite konusunda uyardı. Efecan’ın doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini belirten yetkililer, ekrana çıkan miniklerin psikolojik olarak da desteklenmesi gerektiğini söyledi. Yetkililer aileden, okullar açıldıktan sonra Erzurum İl Müdürlüğü’ne gelerek görüşmelere başlamalarını da istedi.

  INSTAGRAM ANNELERİNE DE EL ATILSIN

  Öte yandan Instagram'da çocuklarının fotoğraflarını ve videolarını paylaşarak onlar üzerinden para kazanan ve hiçbir şekilde denetlenmeyen anneler içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın hareket geçmesi uzmanlar tarafından isteniyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir