Petrol
96.46
-0.20%
Euro
18.3098
0.06%
Dolar
17.9552
0.03%
Altın
1.031
-0.03%
Borsa
2795
-1.59%
Bitcoin
430.476
2.86%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Bakanlıklarda yapılan atamalar Resmi Gazete'de

  Bazı bakanlıklara ve kurumlara yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
  • 16.07.2014 - 13:56
  Bakanlıklarda yapılan atamalar Resmi Gazete'de

  Bakanlıklarda yapılan atamalar Resmi Gazete de #1

  Bakanlıklarda yapılan görev değişikliği ve atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan değişikliğe göre, en büyük değişiklik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda oldu. Aile Bakanlığı'nda 14 ilin müdürü görevden alındı.

  AÇIK BULUNAN KADROLARA YAPILAN ATAMALAR

  Resmi Gazete'de yer alan atama kararlarına göre; açık bulunan Devlet Arşivleri Genel Müdür Yardımcılığı'na, Durali Gürağaç atandı. Başbakanlığın açık bulunan Strateji Geliştirme Başkanlığı'na, Mehmet Abdulhalim Türkkanı getirildi. Başbakanlığın açık bulunan Bilgi İşlem Başkanlığı'na da Alpaslan Kesici'nin atanması uygun görüldü.

  AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI'NDA 14 İL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

  Kilis Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şafak Aydın'ın ve Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer Buğrul'un, Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım'ın, Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ruhi Çokan'ın, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erhan Güngör'ün, Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Çitil'in, Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Afife Taş'ın, Kars Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Akın Oktay'ın, Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Karadeli'nin, Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt'un, Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Yurt'un, Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Orhan Külekçi'nin, Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ünal Öncül, Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbaki Aydın'ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması kararlaştırıldı.

  DİĞER BAKANLIKLARDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

  * Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın açık bulunan Müşavirliği'ne Elçin Şahal, atandı.

  * Dışişleri Bakanlığı'nın açık bulunan Amerika Genel Müdür Yardımcılığı'na, Tahsin Timur Söylemez'in atanması uygun görüldü. Dışişleri Bakanlığı'nın açık bulunan Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliğine, Büyükelçi Selim Küneralp atandı.

  * Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın açık bulunan Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Orta Anadolu III. (Kızılcahamam) Bölge Müdürlüğü'ne Sedat Toraman, atandı.

  * Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Gaziantep Bölge Müdürü Alaattin Akyüz'ün, Bakanlık Müşaviri Bekir Alper Büyükarslan'ın, Bakanlık Müşaviri Nuri Demirci'nin, Bakanlık Müşaviri Atilla Ferah'ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması uygun görüldü.

  * Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Tekirdağ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cevdet Soyak'ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması kararlaştırıldı.

  * Kalkınma Bakanlığı'nın açık bulunan Bakanlık Müşavirliğine Ferruh Tığlı, atandı.

  * Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Bakanlık Müşaviri İsmail Salman'ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması uygun görüldü. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın açık bulunan Tanıtma Genel Müdür Yardımcılığına, Ahmet Ali Temurci atandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir