Petrol
76.82
0.88%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.762
0.03%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Balık hastalığına yakalanan Melih iyileşiyor

  Mardin'de, halk arasında balık hastalığı olarak bilinen Lamellar İktiyozis hastası olan Melih Gökalp, yardımlar sayesinde iyileşmeye başladı
  • 07.06.2016 - 15:15
  Balık hastalığına yakalanan Melih iyileşiyor

  Mardin'en Kızıltepe ilçesi İpek Mahallesi’nde ikamet eden ve halk arasında “balık hastalığı” olarak bilinen Lamellar İktiyozis hastası olan 8 yaşındaki Melih Gökalp’in dramını konu alan haber ses getirdi. Haberin ardından Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden arayan hayırseverler, Melih’e yardım sözü vermişti. Yapılan yardımların ardında tedavisine başlanan Melih’in durumunun her geçen gün iyiye gittiği belirtildi.

  Balık hastalığına yakalanan Melih iyileşiyor #1

  "ŞU AN YÜRÜYEBİLİYORUM"

  Krem kullanmadan önce vücudunun her yerinin çatladığını ve kanadığını belirten Melih, şuan durumunun iyi olduğunu söyledi. Küçük Melih, "Tedaviye başlamadan önce ayaklarımın altı çatlıyordu ve yürüyemiyordum, şuan yürüyebiliyorum. Bana ilaç ve eşya gönderen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

  Balık hastalığına yakalanan Melih iyileşiyor #2

  "ARKADAŞLARI ARTIK KORKMUYOR"

  Baba Yusuf Gökalp ise oğlunun yüzünün güzelleşmeye başladığını anlatarak, "Eskiden hiçbir ilaç kullanmıyorduk ve bu yüzden tedavisi yarım kalıyordu. Çocuğun vücudu çatlıyordu, yürüyemiyordu. Doktora bile gittiğimizde doktor bile çaresiz kalıyordu. Şimdi ilaçları düzgün kullandığımızda Melih’in durumu iyiye gitti. İlaçları bıraktığımız zaman eski haline geri gelecektir. Yüzde 100 bir tedavisi yok, ama yapılan tedavi ile Melih’i iyiye tutmaya çalışıyoruz. Melih şu an iyi, görüntüsünde bir değişiklik var. Artık arkadaşları ondan o kadar ürkmüyorlar. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Kendisi de zaten çok mutlu oldu. Eskiden elini açamıyordu, kalem tutamıyordu. Şu an ellerini çok rahat bir şekilde kullanabiliyor. Kalem tutup yazı yazabiliyor. Tabi bu tedaviden sonra psikolojik olarak da düzelmeye başladı. Kendinde görülen değişikliği net olarak görebiliyor. Bu da ona güzel bir şekilde yansıyor." diye konuştu.

  Balık hastalığına yakalanan Melih iyileşiyor #3

  Balık hastalığına yakalanan Melih iyileşiyor #4

  Balık hastalığına yakalanan Melih iyileşiyor #5


  Görüş Bildir