Euro
15.1724
0.19%
Dolar
13.4020
0.19%
Altın
792.6560
0.34%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
542.569
-4.95%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C

  Baltalı cinayette karı kocaya 20 yıl hapis

  Samsun'da kan donduran cinayette karı-kocaya 20'şer yıl hapis cezası verildi.
  • 27.11.2012 - 14:38
  Baltalı cinayette karı kocaya 20 yıl hapis

  Baltalı cinayette karı kocaya 20 yıl hapis #1

  Samsun'da, eşi ile aynı yatakta yakaladığı arkadaşı 43 yaşındaki Sebahattin Yener'i baltayla öldürüp, cesedini parçalayarak ırmağa attığı iddiasıyla yargılanan 39 yaşındaki Engin P. ile eşi 32 yaşındaki Reyha P.'nin cezaları belli oldu.

  İLİŞKİYE GİRİP UYUYA KALDI

  lkadım İlçesinde 2008 yılı Mart ayında meydana gelen olayda, inşaatlarda çalışan 2 çocuk babası Engin P., eşi Rehya P. ve arkadaşı Sebahattin Yener ile birlikte, kendi evinde alkol almaya başladı. Aldığı alkolün etkisiyle Engin P. sızarken, genç kadın ile Yener başka odada cinsel ilişkiye girip uyuya kaldı. Gece geç saatlerde uyanan Engin P., eşi ile arkadaşını aynı yatakta uyurken görünce, odun kesmekte kullandıkları küçük baltayı Yener'in başına vurarak öldürdü. Ardından da tuvalete taşıdığı cesedi 10 parçaya bölüp çuvallara koyarak Mert ırmağına attı.

  ÖNCE SERBET BIRAKILDI SONRA TUTUKLANDI

  4 gün sonra ihbar üzerine eve gelen polis Reyha ve Engin P. çiftini gözaltına aldı. Engin Payaz 'planlayarak adam öldürmek' suçundan, eşi Reyha P. ise delilleri yok etmek suçundan tutuklandı. 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan iki sanıktan Reyha P. kendisinin cinayete karışmadığını, sadece eşinden korktuğu için delilleri yok ettiğini söyleyince, 2010 yılı Eylül ayında tahliye edildi. Ancak, bu kararın ardından Yener ailesinin avukatı Ata Giritli, yeni bulunan deliller ile birlikte Cumhuriyet Savcılığına başvurarak, Reyha P. hakkında 'cinayete iştirak' suçundan ikinci bir dava açılmasını sağladı. Bu dava diğer davayla birleştirilince P. çifti tekrar birlikte yargılandı. Tutuksuz yargılanan genç kadın da geçen Mart ayında 'kaçma şüphesi olduğu' gerekçesiyle bir kez daha tutuklandı.

  "SADECE YASAK İLİŞKİ YAŞADIM"

  P. çifti bugün son kez hakim karşısına çıktı. Engin P. daha önceki savunmalarını tekrar ederek cinayete eşinin katılmadığını, eşinin suçsuz olduğunu öne sürerek pişman olduğunu ifade etti. Reyha Payaz ise, "Ben gürültüye uyandım. Eşim bana bir tokat vurunca bayılmışım. Ben hiç bir şeye karışmadım. Sadece yasak bir ilişki yaşadım. Olayla benim bir ilgim yoktur. Çocuklarımın yanında da bu işi yapmam mümkün değildir" diye konuştu.

  20'ŞER YIL HAPİS YATACAKLAR

  Mahkeme heyeti, karı-kocaya tasarlayarak adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyuhapis cezası çarptırdı. Ardından Sebahattin Yener'in, Reyha P. ile ilişkisi olduğu ve cüzi miktarda borç para verip 60 bin TL'lik senet düzenleyerek geri istemesini, ayrıca ödemedikleri takdirde evlerini alacağını söylemesini tahrik sayarak cezayı 24 yıla indirdi. 2 sanığın duruşmadaki iyi hallerini gözönüne alan mahkeme heyeti, Engin ve Reyha P. çiftine 20'şer yıl hapis cezası verdi.


  Görüş Bildir